Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Междинният кръг в Първа лига бе белязан от неуспех за лидерите в класирането. Лудогорец, Левски и ЦСКА-София не успяха да спечелят своите мачове. Първите два тима бяха спрени съответно при гостуванията си на Нефтохимик и Дунав, докато "червените" не съумяха да спечелят при домакинството на Ботев.

Отличник през пролетта до този момент е Пирин, който записа три поредни победи. Сега "орлетата" се справиха с Локомотив (Пловдив). Черно море пък се върна към победите след минимален успех над Берое. Първи победи след зимната пауза записаха Монтана и Верея, които надиграха Локомотив (Горна Оряховица) и Славия.

Георги Китанов (ЦСКА-София)
Стражът на “червените” спаси тима си от изненадваща загуба при домакинството на Ботев. Вратарят на два пъти спря чисти голове през първата част на мача, като най-силната му проява бе в 13-ата минута, когато Фернандо Виана остана сам срещу него, но с отличен рефлекс спаси вратата си. (1)

Михаил Венков (Черно море)
Опитният краен бранител на "моряците" отново демонстрира отличните си качества. Михаил Венков се завърна в тима и Черно море спечели важни три точки срещу Берое в Каварна. Капитанът на отбора бе много активен в офанзивен план и свърши отлична работа в защита. (2)

Радослав Терзиев (Ботев)
Бранителят на Ботев и съотборниците му успяха да запазят вратата си суха при тежкото гостуване на “Българска армия” срещу ЦСКА-София. Терзиев показа много стабилна игра пред Иван Чворович, а в края на мача изчисти топката от голлинията със задна ножица, за да спаси точката за “канарчетата”. (2)

Илия Миланов (Нефтохимик)
Защитникът се оказа печелившият жокер за бургазлии. Появи се на терена в средата на втората част и успя да донесе точката на “шейховете” срещу шампиона Лудогорец след центриране от корнер. В последните секунди на мача пък действаше сигурно в отбрана, за да не допусне изпускане на ценната точка. (1)

Здравко Илиев (Верея)
Опитният краен бранител на Верея отново бе на високо ниво. Бившият защитник на Берое и ЦСКА свърши изключително много работа по десния фланг и не позволи на бързите футболисти на Славия да създадат проблеми за новия страж на Верея Пламен Колев. (2)

Лъчезар Балтанов (Ботев)
Полузащитникът на “канарчетата” хвърли много сили в халфовата линия на тима си срещу ЦСКА-София и заедно с Яя Меледже успяха да противодействат успешно на атакуващите играчи на “червените”. На няколко пъти организира и опасни контраатаки, които можеха да завършат с попадение. (1)

Янислав Иванов (Верея)
Това е изненадата на 22-ия кръг в Първа професионална лига. 24-годишният полузащитник се появи като резерва за Верея срещу Славия и отбеляза две фантастични попадения, които са първите в елита за него. Интересен факт е, че през първия полусезон бе част от Дунав, но Веселин Великов не даде шанс на младия халф, като записа едва 182 минути за "драконите". През зимата дойде в отбора на Александър Томаш и вече се превръща във все по-важна фигура за тима от Стара Загора. (1)

Орлин Старокин (Пирин)
Опорният полузащитник на Пирин (Благоевград) донесе ключовия успех за тима срещу Локомотив (Пловдив) на стадион "Христо Ботев". Бившият играч на Левски изигра много силен мач с екипа на "орлетата". Това е втори гол за Старокин през този сезон в Първа лига. (1)

Борислав Балджийски (Черно море)
Той се превърна в герой за отбора на Георги Иванов, след като отбеляза единственото попадение в срещата. Юношата на Левски засече фантастично центриране на младия Мартин Костадинов и по този начин донесе изключително важната победа над Берое. (1)

Даниел Генов (Монтана)
Атакуващият халф изигра много силен мач при изненадващата победа с 0:1 при гостуването на Локомотив (ГО). Заедно с Петър Атанасов успяха да откраднат топката от вратаря на домакините Николай Банков, след което Генов я подаде на Андреас Васев на празна врата. По-късно пък сам можеше да удвои, но негов опасен удар бе избит в ъглов удар. (1)

Мирослав Будинов (Дунав)
Централният нападател на Дунав (Русе) отново изигра много силен двубой с екипа на тима. Опитният стрелец отбеляза втория гол в мрежата на Левски и тотално надигра бранителите на "сините". Спечели почти всички високи топки и бе с ключова роля за спечелената точка срещу 26-кратните шампиони на България. (3)