Пирин продължава победоносно в Първа лига - вече е на 4 точки от място в топ 5 (видео)

Пирин (Благоевград) продължава с великолепното си представяне през пролетта, след като днес надигра с 1:0 Локомотив (Пловдив) и по този начин постигна трета поредна победа в Първа лига. В герой за орлетата се превърна Орлин Старокин, който вкара великолепен гол още в началото на мача.

С този успех благоевградчани се доближиха на само четири точки от петото място, на което в момента са Дунав и Черно море.

Гостите пък бяха без голямата си звезда Мартин Камбуров, който е болен и изобщо не попадна в групата за този двубой.

Срещата започна двуостро и двата отбора се хвърлиха в атака още с първия съдийски сигнал. Резултатът бе открит от Орлин Старокин в 14-ата минута. Башлиев осъществи отличен пробив по дясното крило, завъртя няколко пъти Димо Бакалов и центрира в наказателното поле. Защитник на смърфовете изчисти лошо, Старокин овладя топката на гърди и след шут от въздуха с левия крак от границата на наказателното поле вкара в долния ляв ъгъл на Ел Харуби.

Само 120 секунди преди това пловдивчани пропуснаха да реализират. Мартинович намери перфектно Умарбаев, но нападателят шутира от 7-8 метра в ръцете на Макенджиев.

В 28-ата минута Дани Кики шутира от фаул, Макенджиев не видя добре топката, но в последния момент успя да я избие с крак в корнер.

До края на полувремето нямаше повече сериозни опасности пред двете врати и Пирин се прибра на почивката с гол преднина.

В 62-ата минута благоевградчани бяха близо до второ попадение. Иван Цветков получи извеждащ пас и стреля от 16-17 метра с левия крак, но диагоналният му шут не се получи. Локо отговори подобаващо в 67-ата минута, когато Ванчо Траянов намери с над 30-метров пас непокрития Стефан Велковски, вторият стреля с глава, но Макенджиев спаси.

В 70-ата минута реферът Волен Чинков спести втори жълт картон на Стефан Йевтоски, който получи първо предупреждение секунди по-рано.

След тази ситуация гостите наложиха превъзходство и в 81-ата минута можеха да изравнят чрез Дани Кики, който остана непокрит в наказателното поле на Пирин, но диагоналният му шут бе избит от Макенджиев в корнер.

Малко по-късно нервите на треньора на Локо Едуард Ераносян не издържаха и той бе изгонен за поредна реплика към реферите.

До края на мача пловдивчани натискаха своя противник, но на няколко пъти се оголиха и само късметът ги спаси да получат втори гол.

ПИРИН - ЛОКО ПД 1:0