Трагичното представяне на Левски продължава (видео+галерия)

Отборът на Левски продължава с трагичното си представяне през 2017 година. Дузпа спаси "сините" от втора загуба тази пролет в гостуването на Дунав (Русе) на "Лудогорец Арена", което завърши 2:2. Тимът на Елин Топузаков на два пъти губеше в резултата, но остана без победа в трети пореден мач. Карагерен (8) и Будинов (40) бяха точни за домакините, докато Огнянов (36) се разписа за столичани. Роман Прохазка изравни в 55-ата минута от дузпа, която бе бурно оспорвана от домакините, които с основание искаха нарушение на Сържан Лукин срещу Искандар Джалилов, който игра с ръка и заради това бе посочена бялата точка.

Бъдещето на Елин Топузаков вече е сериозно застрашено, след като тимът му изглежда изключително уплашен, неориентиран и без идея какво може да прави на терена.

Младият специалист трябваше да прави пет промени след равенството с Локомотив (Горна Оряховица), тъй като има много контузени, а днес още двама основни футболисти получиха травми и почти сигурно са аут за предстоящата среща с ЦСКА-София на 4-и март. Капитанът Веселин Минев и голмайсторът Бабатунде Адениджи бяха заменени принудително, което още повече ще усложни ситуацията на "Герена".

Дунав (Русе) - Левски Талантливият вратар Николай Кръстев дебютира, а Лукин и Бабатунде бяха върнати в стартовите 11, където още се завърнаха след наказание Георги Костадинов и Мехди Бурабия. Роман Прохазка пък трябваше да играе като десен защитник. Всичко това обаче не промени лошия облик на "сините" от представянето с Пирин (Благоевград) и Локо (ГО).

Веселин Великов пък направи само една промяна от победата с 2:0 над Ботев (Пловдив). Той заложи на Михаил Милчев, който смени наказания капитан Диян Димов, като изведе своите съотборници с лентата на лявата ръка.

Още в 45-ата секунда Франсис Нар имаше възможност, но стреля в аут. При първата атака на домакините Васил Шопов пробва рефлекса на Ники Кръстев, а Будинов при добавката не успя да нанесе точен удар.

В петата минута Бранимир Костадинов пробва хубава странична ножица, но Кръстев спаси. Дебютиращият вратар обаче бе безпомощен в 8-ата минута, когато Бирсент Карагерен изправи публиката на домакините на крака. Бившият играч на Локомотив (Пловдив) се възползва от грешка на Антон Огнянов, след което го финтира и прати топката майсторски в горния десен ъгъл на вратаря на "сините". Така той има вече три гола от три мача за новия си тим.

Дунав (Русе) - Левски Бурабия пропусна да изравни в 28-ата минута. Все пак Огнянов направи 1:1 в 36-ата минута, когато се разписа с глава. Той се възползва от отлично центриране на Веселин Минев, след което отбеляза своето първо попадение за клуба. Голът е негов пети през тази кампания, но другите бяха реализирани с фланелката на днешния му противник. Халфът реагира остро към феновете на домакините, които го освиркваха през цялата среща.

Дунав (Русе) - Левски Поредната колективна грешка в защитата на "сините" обаче отново се оказа фатална в 40-ата минута, когато Мирослав Будинов върна преднината на русенци. Първо Аниете и Костадинов се сблъскаха и подариха топката на играч от Дунав, след което Костадинов проби мощно по лявото крило, като отвя Прохазка. Последва центриране по земята, което Будинов оползотвори с удар отблизо. Попадението бе негово шесто и първо от 27 ноември 2016 година.

Така напълно заслужено "драконите" водеха на почивката.

Дунав (Русе) - Левски Втората част започна добре за гостите, които бързо стигнаха до изравняване. Това се случи в 55-ата минута, когато Прохазка отбеляза свирената от Ивайло Стоянов дузпа, която беше оспорвана от русенци.

Последваха травми на Минев и Бабатунде, които бяха заменени от Божидар Краев и Амаду Сукуна, но Левски така и не успя да намери себе си. Столичани пуснаха и 17-годишния талант Станислав Иванов, но въпреки това срещата завърши 2:2.

Дунав (Русе) - Левски По този начин "сините" имат едва две точки от три мача тази пролет, като преднината от осем  пред ЦСКА-София може да бъде свалена на едва една точка преди срещата в събота.

Сериозният проблем на Левски е, че срещу отбори, които на хартия са под класата на тима, не бяха надиграни от момчетата на Топузаков, а дори и "железничарите", и играчите на Веселин Великов, при повече късмет, можеха да спечелят. Дунав загуби преди 10 дни от Берое с 0:4, а срещу "сините" съжалява при спечелена точка.

Дунав (Русе) - Левски Хубавата новина за "сините" е, че след седем мача в първенството отново отбелязаха над един гол, но тази точка няма как да топли ръководителите. Новакът пък четвърти пореден мач пред своя публика в родния елит няма поражение от Левски, като последното е от далечната 1985 година.  Днешното равенство е първо в първенството от октомври за русенци. "Драконите" с актив от 32 точки са на шесто място и остават в борбата за първата шестица, а сега предстои гостуване на Монтана.