Верея записа първа пролетна победа (видео)

Отборът на Верея (Стара Загора) постигна категорична победа над тима на Славия. Играчите на Александър Томаш записаха успех с 3:0 над "белите" в последен мач от 22-ия кръг на Първа професионална лига. Първият гол в срещата отбеляза Георги Андонов от дузпа в 25-ата минута. В 67-ата минута резервата Янислав Иванов разстреля стража на "белите". В последните секунди на срещата отново Иванов се разписа в мрежата на гостите, като по този начин оформи и крайния резултат в мача.

Това е първи пролетен успех за Верея. Новакът в Първа лига записа две поредни загуби от Локомотив (Пловдив) с 0:1 и от шампиона Лудогорец с 0:4. С тази победа "сините" вече са пред Славия с актив от 26 точки. С две по-малко са играчите на Владимир Иванов, които се намират на 11-то място във временното класиране.

Срещата започна с натиск за домакините, като още в 4-ата минута младият страж на "белите" Стергиакис демонстрира фантастичен рефлекс. В 19-ата минута Селим Керкар пробва да накаже Славия, но Омар Абуд успя да изчисти кълбото в корнер.

В 23-ата минута реферът на срещата отсъди дузпа за Верея. Владимир Семерджиев спря с нарушение в наказателното поле Педро Еуженио. Съдията показа червен картон на младия полузащитник. Секунди по-късно зад топката застана опитният Георги Андонов, който не сбърка и с лекота направи резултата 1:0.

Второто полувреме започна равностойно. Все пак в 52-ата минута Александър Бранеков имаше чудесна възможност да изравни резултата, но опитът му мина на сантиметри от целта. В 67-ата минута дошлият от Дунав (Русе) Янислав Иванов вкара прекрасен гол от дистанция във вратата на столичани. Атакуващият полузащитник се появи на почивката на мястото на другия голмайстор в срещата - Георги Андонов.

В 76-ата минута крайният бранител на "белите" Омар Абуд получи перфектен пас отляво, защитникът проби и стреля много силно, но Пламен Колев се намеси отлично и запази аванса на "сините". В последните секунди на срещата отново Янислав Иванов наказа Стергиакис. Той получи перфектен пас от Валери Домовчийски и с точен удар промуши кълбото между краката на младия страж на Славия, за да оформи крайния резултат в двубоя.

ВЕРЕЯ - СЛАВИЯ 3:0