Монтана изненада Локо (ГО)

Отборът на Монтана постигна първа победа като гост в Първа лига през този сезон. Тимът на Атанас Джамбазки надхитри Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 в мач от 22-ия кръг на първенството. Единственото попадение отбеляза Андреас Васев в 5-ата минута, когато се възползва от поредица от грешки в отбраната на домакините.

Третият успех за сезона остави Монтана на последно място, но вече с 12 точки, докато момчетата на Иван Колев останаха с 19 точки след втората си поредна загуба на своя стадион с 0:1 през тази пролет. Последните минути "железничарите" играха с човек по-малко, след като Жан Амроуз бе изгонен с директен червен картон.

Победата прекъсна серията от осем мача без успех за тима от "Огоста", който от трети ноември 2016 година бе спечелил едва една точка в първенството. Загубата пък разочарова сериозната бройка фенове по трибуните, които очакваха първи успех на тима след завръщането му в града.

Локомотивци направиха три промени от изненадващото равенство с Левски на "Георги Аспарухов", докато гостите стартираха мача с четири промени от поражението с 1:2 от Пирин (Благоевград).

Срещата пък започна с комична грешка в защитата на "железничарите", която доведе до гол за Монтана. Първо защитниците сбъркаха, а след това и Николай Банков. Коженото кълбо попадна в Петър Атанасов, който намери Даниел Генов, а той подаде към връхлитащия Васев. Последният без проблем вкара за 0:1.

В следващите минути на двата тима бяха отменени по едно попадение заради засада. Първо Атанасов се зарадва за евентуално 0:2, а след това Муса си помисли, че е изравнил, но Валентин Железов правилно послуша помощниците си.

Сергей Георгиев бе много близо да удвои за Монтана в 37-ата минута, но нацели гредата. Гостите получиха пет жълти картона, а в 71-ата минута втори гол на Софиен Муса бе отменен поради засада. Локомотив опита да изравни в оставащите минути, но Амброуз изрита лошо Стивън Петков и бе изгонен в 83-ата минута, което още повече попречи на тима да стигне до точката.

Така от "железничарите" все още нямат гол в Горна Оряховица през този сезон от три мача - ЦСКА-София (0:0), Ботев Пловдив (0:1) и Монтана (0:1).

Тимът на Иван Колев гостува на "Лаута", където домакинства почти цяла есен, а Монтана посреща Дунав в Ловеч през уикенда.