Провал за ЦСКА-София, вратар спаси "червените" на "Армията", домакините искат две дузпи (видео)

ЦСКА-София изигра слаб мач срещу Ботев (Пловдив) в първото си пролетно домакинство и след 94-минутна битка срещата от 22-ия кръг на Първа лига завърши 0:0.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме. През първото канарчетата бяха по-добрият тим и на няколко пъти имаха шанс да открият резултата, но стражът на червените Георги Китанов демонстрира невероятен рефлекс и спаси изстрели на Фернандо Виана, а след края на двубоя вратарят на домакините спечели приза "Играч на мача".

Веднъж и домакините пропуснаха след изстрел с глава на Чорбаджийски.

След почивката ЦСКА-София доминираше на терена, залагайки изцяло на центрирания от всички точки на терена, но футболистите на Стамен Белчев рядко създаваха опасни положения. Единствената чиста ситуация се откри пред Фернандо Каранга, но Радослав Терзиев изчисти от голлинията.

В края на двубоя гостите останаха с човек по-малко, тъй като Яя Меледже получи два бързи жълти картона и напусна преждевременно терена.

На два пъти домакините пък поискаха да им бъде отсъдена дузпа, претендирайки, че футболисти на гостите са играли с ръка, но реферът Петър Доровски прецени, че не трябва да отсъжда такива.

Срещата започна с голово положение пред вратата на домакините. В 4-ата минута червените допуснаха грешка в своята половина, канарчетата комбинираха добре, последва извеждащ пас на Неделев към Фернандо Виана, който шутира силно от 15-ина метра, но Китанов изби.

В 12-ата минута Ботев като по чудо не откри резултата. Тогава след сериозна грешка на Рубен Пинто Виана "открадна" топката, напредна през центъра, нахлу в наказателното поле, финтира отлично Бодуров и стреля фронтално от 13-14 метра, но падналият Китанов някак успя да избие с една ръка в корнер.

Последва пропуск и за домакините, които можеха да открият резултата чрез Чорбаджийски, но младият защитник изпрати топката над напречната греда след центриране от корнер и удар с глава от 4-5 метра.

В 22-ата минута силен шут на Вутов от далечна дистанция попадна в ръцете на червения страж. Четири минути по-късно Руи Педро засече с глава центриране от корнер на близката греда, но Чворович без проблем спаси.

В 40-ата минута Ботев създаде ново опасно положение. Неделев центрира от фаул към Балтанов, който стреля опасно с глава, но за късмет на Китанов топката не попадна в очертанията на вратата.

Секунди по-късно ЦСКА-София отговори с опасен шут на Руи Педро, който излезе в аут.

През първите двайсетина минути на второто полувреме играта бе равностойна и без голови положения.

В 74-ата минута Неделев шутира от 27 метра след изпълнение на фаул, но Китанов спаси. В ответната атака червените организираха меле в наказателното поле на Ботев, но в крайна сметка топката излезе в аут.

В 79-ата минута ЦСКА-София създаде най-чистото си голово положение. При поредно разбъркване в наказателното поле на гостите Каранга се отскубна зад защитата, Чворович излезе късно и неразчетено, таранът на червените успя да го прехвърли, но Терзиев със самоотвержен шпагат изби от голлинията.

В 85-ата минута гостите останаха с 10 човека, когато Яя Меледже получи втори жълт и респективно червен картон.

Станаха ясни стартовите 11-ки на двата отбора. За пръв път от началото на пролетния полусезон в атака за домакините ще започнат двете нови попълнения Каранга-Кубемба. В титулярния състав на Стамен Белчев фигурира и Давид Симао.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто, 8. Кубемба, 9. Каранга, 10. Нунеш, 14. Бодуров, 17. Давид Симао, 21. Руи Педро, 23. Дюлгеров

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 8. Неделев, 39. Вутов, 25. Стоянов, 9. Фернандо Виана

СЪДИЯ: Петър Доровски
СТАДИОН: "Българска армия"