Владо Стоянов се подхлъзна и провали Лудогорец (видео)

Вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов провали българския шампион в Бургас. "Орлите" завършиха 1:1 с Нефтохимик в мач от 22-ия кръг на Първа лига.

Марселиньо изведе своя отбор напред в 78-ата минута с красиво попадение, а в 89-ата Илия Миланов изравни, след груба грешка на Стоянов. При центриране от корнер, стражът тръгна да излиза, но се позхлъзна и падна, и по този начин подари една точка на домакините.

Днес за пореден път пролича, че Лудогорец се намира в слаба форма и въпреки че имаше повече чисти положения, като цяло срещата бе равностойна.

Голямата звезда на българския шампион - Джонатан Кафу бе оставен извън групата за двубоя.

В първите минута двата тима си размениха по една опасност. Първо Галин Иванов отправи силен изстрел, който не намери очертанията на вратата. Последва атака на гостите. Вандерсон нахлу в наказателното поле и пробва късмета си, но Георгиев се намеси и предотврати опасността.

В 16-ата минута Галин Иванов излезе сам срещу Владислав Стоянов и шутира, но стражът на "орлите" спаси. При тази ситуация остана съмнение за засада.

В 28-ата минута Лудогорец изравни головите ситуации. Марселиньо изведе майсторски в коридор Вирджил Мижиджан, който вдигна главата и без да се бави намери Вандерсон. Крилото на "зелените" от няколко метра не успя да се разпише.

В 42-ата минута пред гостите се откри нова възможност за гол. Йордан Минев подаде към Куставо Кампаняро, който отправи мощно воле право в ръцете на вратаря.

В самия край на първата част Вандерсон пропусна от чиста позиция.

Началото на втората част бе доста скучна.

Чак в 66-ата минута се случи нещо по-интересно. Лукаш Саша центрира отдясно, Клаудио Кешеру надскочи прекия си пазач и отправи изстрел с глава, но не намери очертанията на вратата.

В 72-ата минута Лудогорец създаде най-чистото голово положение. Марселиньо изведе отляво набралия скорост Вандерсон, той пък от своя страна предостави на Кешеру. Румънският голаджия обаче шутира от няколко метра право във вратаря, който изби. При добавката нападателят отново не успя да се разпише.

В 78-ата минута Марселиньо изведе своя тим напред. Техничният бразилец пое на метри от наказателното поле и с топовен изстрел, не остави шанс на стража Георгиев за 0:1. Преди да навести мрежата, кълбото срещна горната греда.

Минута преди края на редовното време тимът от Бургас успя да изравни. Груба грешка на Стоянов позволи на Миланов да се разпише отблизо за крайното - 1:1.

НЕФТОХИМИК - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Марселиньо 78
1:1 Миланов 89