Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Измина деветият кръг на Първа лига, а лидерът Левски увеличи преднината си на върха, след като победи с 2:0 Дунав, който до този момент бе основният конкурент на "сините". Шампионът Лудогорец пък продължава уверено да се изкачва нагоре в класирането, след като записа четвърта поредна победа - 3:1 над Нефтохимик. ЦСКА-София пък отново показа, че изпитва затруднения при гостуванията си и не успя да победи Ботев при гостуването в Коматево.

Изминалият кръг донесе най-накрая радост за феновете на Локомотив (Горна Оряховица), след като техният отбор взе първа победа в шампионата - 4:2 при визитата на Монтана. Пирин пък постигната първия си успех в историята като гост на Локомотив (Пловдив) - 3:2. Младоците на Славия също имаха повод за радост, след като победиха един от хитовете на сезона до момента - Верея. Берое от своя страна навлиза във все по-сериозна криза - загуба като домакин от Черно море.

Боян Йоргачевич (Левски):

Вратарят на Левски действаше много стабилно при важната победа над хита на сезона до момента Дунав. Сърбинът се намеси подобаващо, когато на два пъти играчи на руесенци - Антон Огяннов и Мирослав Будинов излизаха очи в очи с него и не позволи топката на навести мрежата му.

Омар Абуд (Славия):
Победата с 3:1 над Верея бе пореден много добър мач за крайния бранител на Славия. Не случайно се появи информация, че Левски има сериозен интерес към него. В сблъсъка срещу старозагорци кениецът се справи отлично в дефанзивен план, като помагаше на 17-годишните близнаци Андреа и Петко Христови, които трябваше да си партнират в отбрана, а освен това типично в негов стил бе много активен в атака.

Димитър Пиргов (Левски):
Централният защитник на "сините" е откритието в Първа лига. Той се превърна в ключова фигура в състава на Левски и вече е част от националния отбор. В сблъсъка с Дунав Пиргов се справи с атаката на "драконите" и бе с голяма заслуга за поредната суха мрежа. Не е случайна и статистиката, която сочи че отборът на Люпко Петрович е с най-добрата отбрана в ППЛ. Левски е допуснал едва три гола за девет кръга.

Стефан Станчев (Черно море):
27-годишният защитник претърпя сериозна контузия, заради която пропусна голяма част от миналия и от този сезон. Все пак бранителят на "моряците" се възстанови и моментално се включи в плановете на Георги Иванов. Интересен факт е, че откакто се върна на терена в сърцето на отбраната - Черно море е допуснал само един гол в своята врата. В изминалия кръг бранителят в партньорство с Пламен Николов съумя да запази вратата си сума при тежкото гостуване на Берое и имаше голяма заслуга с успеха с 1:0.

Лукас Саша (Лудогорец):
Бразилският футболист за пореден път доказа, че може да играе на много позиции по терена. Саша бе най-добрият играч за Лудогорец срещу Нефтохимик. Свърши изключително много работа в атакуващ план, а черешката на тортата сложи в 56-ата минута, когато вкара първия си гол за сезона в шампионата.

Мартин Райнов (Локомотив Пловдив):
"Смърфовете" допусна неочаквана загуба с 2:3 от Пирин като домакин, но халфът на тима показа, че повиквателната му за националния отбор не е случайна. Полузащитникът отбеляза едно от попаденията за Локо, а освен това игра много силно в средата на терена, както в дефанзивен, така и в офанзивен план.

Георги Костадинов (Левски):
Полузащитникът донесе победата на "сините" срещу Дунав, след като отбеляза и двете попадения в мача. Халфът се разписа по веднъж във всяко полувреме, а освен това действаше много прецизно в средата на терена срещу коравия съперник.

Матиас Курьор (Локомотив ГО):
Това безспорно е трансферният удар на Локомотив. Атакуващият футболист моментално се превърна в главно действащо лица за тима от Горна Оряховица. Курьор се разписа на два пъти в мрежата на Монтана и подаде за гола на Димо Атанасов, а освен това се отличи и с перфектно движение без топка и чудесни пробиви, което е типично за бившия играч на Черно море.

Божидар Васев (Славия):
Младият футболист за пореден път показа, че притежава отлични качества. Васев изигра перфектен мач срещу Верея (Стара Загора). В двубоя той се разписа на два пъти и бе с основна заслуга за важните три точки, които "белите" прибавиха към актива си.

Даниел Младенов (Пирин):
Крилото на "орлетата" отбеляза два гола за успеха с 3:2 над Локо (Пловдив) на Лаута и имаше голяма роля за успеха на "орлетата". Бързоногият халф използва по отличен начин пространствата в защитата на пловдивчани и демонстрира хладнокръвие пред гола.

Клаудиу Кешерю (Лудогрец):
Румънският голаджия показа, че има сериозно намерение да се бори с Джонатан Кафу за титулярно място в атаката на Луодогорец, а в срещата с Нефтохимик двамата домонстрираха на Георги Дерменджиев, че може да използва успешно и двамата едновременно. Кешерю отбеляза един и подаде за друг при успеха с 3:1.