"Орлетата" шокираха Локо (Пд) насред Лаута (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) записа исторически успех на "Лаута" след гол в 93-ата минута срещу Локомотив (Пловдив). "Орлетата" надвиха с 3:2 като гости "смърфовете" в първи мач от 9-ия кръг на Първа професионална лига. Победата бе първа в историята на благоевградчани от 25 визити на "черно-белите", а освен това и първи успех далеч от стадион "Христо Ботев" през този сезон в първенството.

В герой за тима, воден от Стефан Генов, се превърна Даниел Младенов, който вкара две попадения. Бившото крило на Левски първо изравни в 54-ата минута, а след това донесе трите точки в последните секунди на двубоя. От началото на сезона Младенов имаше само едно попадение.

Преди това Димо Бакалов бе дал аванс на Локомотив в 50-ата минута. Станислав Костов в 74-ата минута донесе пълен обрат за гостите в 74-ата минута, но попадение на Мартин Райнов в 85-ата минута възстанови равенството и донесе надежда на домакините за пълен обрат. Интересното е, че Бакалов и Райнов вкараха първите си голове за сезона миналата седмица за победата с 2:1 над Нефтохимик в Бургас, а срещу "орлетата" отново се разписаха.

По всичко личеше, че "смърфовете" отиват към третото си равенство 2:2 на "Лаута" този сезон след тези с Левски и Лудогорец. Интересното бе, че срещу грандовете играчите на Илиев отново повеждаха, след това губеха с 1:2 и накрая стигаха до 2:2. Този път обаче Младенов имаше ден и с красиво изпълнение наказа поредната грешка на домакините, които записаха трето поражение за сезона и първо пред своите фенове.

Всички на стадиона в Пловдив почетоха паметта на починалия бивш футболист на "смърфовете" Красимир Костов. Това се случи в петата минута на мача, когато феновете аплодираха легендата на пловдивчани.

След нулево първо полувреме резултатът бе открит в 50-ата минута, когато след центриране на Симеон Райков от корнер Димо Бакалов пробва задна ножица, ударът бе блокиран, а при опита за изчистване на Стилиян Николов топката се върна при Бакалов, който с лекота откри резултата на стадиона в Пловдив.

Само четири минути по-късно "орлетата" изравниха резултата, а голмайстор бе Даниел Младенов. Крилото се възползва от перфектен пас на Александър Башлиев, премина Харуби и на празна врата направи резултата 1:1. Станислав Костов донесе пълен обрат в 74-ата минута. Нападателят финтира майсторски Иван Горанов, след което даде аванс на гостите. Новият национал на България Мартин Райнов с глава изравни пет минути преди края, а Симеон Райков бе близо до пълен обрат в следващите минути.

В последната минута на продължението Даниел Младенов обаче вкара с прехвърлящ удар победното попадение за гостите и шокира феновете на "бяло-черните" и Илиан Илиев и възпитаниците му.

Така Пирин излезе на шесто място след третата си победа в последните четири мача. Воденият от Генов състав има 13 точки, докато Локомотив останах с 12 точки преди срещата с Локомотив Горна Оряховица отново на "Лаута". "Орлетата" приемат шампионите в следващата среща.