Национал изстреля Левски още по-високо (видео+галерия)

Лидерът в Първа професионална лига Левски продължава да лети високо. "Сините" надвиха с 2:0 Дунав (Русе) в мач от 9-ия кръг на първенство и дръпнаха с шест точки пред играчите на Веселин Великов. Националът на България Георги Костадинов се превърна в герой за столичани, след като вкара и двата гола за домакините. Халфът първо се разписа в 22-ата минута, а след това вкара и второ попадение в 56-ата минута.

Успехът е седми поред в първенство за лидера, който е в серия от осем поредни победи във всички турнири. Освен това на "Георги Аспарухов" Левски все още не допускал гол в първите си пет домакинства, като има голова разлика 9:0 в тях. Веселин Минев и компания вече могат да се похвалят с най-добрата защита в шампионата. Тимът има само три допуснати попадения, като в последните четири официални мача запаси вратата си суха.
Така Левски има вече актив от 23 точки, докато Дунав е със 17 след втората си поредна загуба.

Левски - Дунав Божидар Краев се завърна в стартовите 11 за "сините", както и Антонио Аниете, а Роман Прохазка играеше десен защитник на мястото на Сашо Александров, който е болен. Дунав излезе с най-доброто, което разполага. Ненов, Шопов и Огнянов действаха зад Будинов.

Левски - Дунав Селекционерът Петър Хубчев изгледа срещата от трибуните в компанията на Андрей Желязков, който бе освободен от поста главен скаут на 26-кратните шампиони на България.

В началото удар на Адениджи мина встрани от вратата, но първото чисто положение бе за гостите. Мариян Огнянов излезе очи в очи с Боян Йоргачевич, стреля силно, но стражът спаси. В 22-ата минута домакините стигнаха до гол с известна доза късмет. Точен бе Георги Костадинов, който се възползва от рикошет и останал сам срещу Мартин Луков се разписа. Роман Прохазка стреля от над 20 метра, но топката се удари във Франсис Нар и попадна в краката на Костадинов.

Левски - Дунав Положенията липсваха пред двете врати до края на първата част. Малко след началото на второто полувреме Краев бе заменен от Мехди Бурабия. В 56-ата минута Костадинов бе фаулиран в близост до наказателното поле, след това Аниете центрира, а Костадинов с глава матира Луков за втори път. Полузащитникът вкара своя трети гол този сезон и седми в елита със синята фланелка.

Левски - Дунав Следващите десет минути играчите на Петрович се забавляваха. Луков изби опасен удар на Бурабия, който с Аниете показа отлична техника. В 70-ата минута обаче Будинов бе близо до попадение. Отлична атака на русенци завърши със страхотно спасяване на Йоргачевич. Деветката на гостите бе изведен от Огнянов, но нямаше късмет да намали. Четири минути по-късно сърбинът се намеси след опасно центриране. Изстрел на Деса бе спасен от Луков, който показа отново, че се намира в страхотна форма в края на срещата, когато с отличен рефлекс спря воле на Нар от няколко метра.

Левски - Дунав Няколко хиляди по трибуните изпратиха футболистите с аплодисменти, а също така и със скандирания "Люпко, Люпко", който знае че, тимът не играе красиво, но ефикасно и резултатите са налице.

Сега предстои пауза от две седмици заради световните квалификации, но след това Първа лига се завръща ударно. "Сините" фенове, които съвсем нормално са ентусиазирани предвид първото място, се очаква да бъдат много на "Васил Левски" за срещата с ЦСКА-София на 15 октомври. Другата седмица столичани пък излизат срещу Галатасарай в контрола на "Герена".
Левски - Дунав Записалият 26-и пореден мач без победа над Левски от 26 опита в София отбор на Дунав излиза в Разград срещу Монтана в 10-ия кръг.

ЛЕВСКИ - ДУНАВ 2:0
1:0 Костадинов (22)
2:0 Костадинов (56)

ЛЕВСКИ (4-1-4-1): Боян Йоргачевич; Роман Прохазка, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев; Джереми Де Ноойер, Георги Костадинов, Франсис Нар, Божидар Краев, Антонио Аниете; Бабатунде Адениджи
Старши треньор: Л. Петрович
ДУНАВ (4-2-3-1): Мартин Луков; Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев, Атанас Атанасов; Диян Димов, Ивайло Раденцов; Юлиян Ненов, Васил Шопов, Антон Огнянов; Мирослав Будинов
Старши треньор: В. Великов

СЪДИЯ: Таско Тасков