Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

"Червените" останаха без победа далеч от "Армията" след нервен мач (видео+галерия)

Отборите на Ботев (Пловдив) и ЦСКА-София не успяха да се победят в доста нервен мач пред 3500 зрители в "Коматево". Двубоят от 9-ия кръг на Първа професионална лига завърши 0:0, като и двата тима завършиха срещата с намален състав. Първо Давид Симао бе изгонен с директен червен картон в последната минута на първата част, а след това Стенио дос Сантос бе пратен под душовете в 65-ата минута.

Гостите имаха две положения след почивката, но Станислав Манолев и Гоставо Кулма пропуснаха. Така "червените" останаха без победа далеч от "Българска армия" през този сезон. Пред своя публика момчетата на Едуард Йорданеску имат пет победи от пет мача, докато в гостуванията записват едва второ равенство от четири мача. Преди това те отстъпиха на Верея (0:1) и Дунав (0:2), а срещу Пирин завършиха 1:1.

Двамата треньори направиха по една промяна в стартовите 11. Николай Киров замени Серкан Юсеин със Стенио, докато останалите играчи бяха същите, които победиха Дунав (Русе) в Разград.
Едуард Йорданеску пък върна в състава Рафаел Перес, който изтърпя наказание и заменя Александър Дюлгеров. Това бе единствената промяна от мача с Берое (4:0) в 8-ия кръг.

Двубоят бе много нервен, като преобладаваха борбата и битката по терена. Реферът пък показа седем жълти и двата червени картона в срещата.

Ботев (Пд) - ЦСКА - София В 15-ата минута Руи Педро пропусна отлична възможност за гостите, което се оказа най-чистото положение преди почивката за тима. Малко след това Фелипе Бризола се контузи и бе заменен от Серкан в 20-ата минута. Техничният играч напусна терена със сълзи на очите заради болката в лявото коляно.

Нападателят на домакините Жоао Пауло пропиля първата възможност на своя тим. Той получи извеждащо подаване от Неделев в 30-ата минута, но  бе спрян от Китанов. Изстрел на Манолев мина на сантиметри от горната греда на Георгиев в 41-ата минута. Малко след това Арсенио стреля в аут от 19 метра.

Ботев (Пд) - ЦСКА - София В продължението на първото полувреме Симао удари с лакът Неделев. Един от най-добрите играчи на гостите бе изгонен с директен червен картон, което го вбеси. Той започна да се бунтува, като дори си позволи да бута съдията Драгомир Драганов, което най-вероятно ще му коства по-сериозно наказание. Капитанът на "канарчетата" пък получи жълт картон заради провокация.

Ботев (Пд) - ЦСКА - София Бумал влезе на мястото на Руи Педро на почивката. Второто полувреме започна с по-добра игра на "червените", които играеха с човек по-малко. Първо Виана бе санкциониран с картон, тъй като Драганов сметна, че симулира за дузпа. В 62-ата минута страхотен пропуск направи Манолев, който с глава от няколко метра прати топката над гредата. Десният защитник бе оставен непокрит след центриране от фаул.

Ботев (Пд) - ЦСКА - София В 65-ата минута Ботев също остана с човек по-малко. Стенио бе изгонен напълно заслужено, тъй като настъпи резервата Бумал, който бе на земята. Малко по-късно Кулма бе близо до гол, но Георги Георгиев изби. Нападателят засече центриране на Манолев, но стражът предотврати попадението. Омар Косоко дебютира за "канарчетата" и първо изпроси жълт картон на Борислав Чорбаджийски, а след това с хубав финт стреля към вратата на гостите, но слабо и далеч от целта.

Така "канарчетата" записаха своята 14-та точка в първенството, докато ЦСКА-София има вече 17.

След пауза заради световните квалификации на "червените" им предстои среща с Левски на 15 октомври, докато "жълто-черните" гостуват на Берое.

БОТЕВ (ПД) - ЦСКА-СОФИЯ 0:0

БОТЕВ (ПД): 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 6. Даниел Златков, 18. Радослав Терзиев, 25. Крум Стоянов, 14. Яя Меледже, 16. Стенио, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 73. Иван Стоянов, 38. Жоао Пауло

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Рафаел Перез, 6. Рубен Пинто, 11. Станислав Манолев, 10. Арсенио Нунеш, 7. Диого Виана, 21. Давид Симао, 21. Руй Педро, 26. Густаво Кулма