Локо (ГО) се отпуши в мач с шест гола (видео)

Тимът на Локомотив (Горна Оряховица) се отпуши. "Железничарите" постигнаха внушителна първа победа този сезон с 4:2 при гостуването си на Монтана в мач от 9-ия кръг на Първа професионална лига. Треньорът Иван Колев дебютира начело на "бяло-черните", които първо прекъснаха серията си от шест поредни мача без попадение във всички турнири, а след това записаха и първа победа в родния елит от над две десетилетия.

Интересното е, че Матиас Курьор (21, 50), Рахави Кифуети (60) и Димо Атанасов (70) вкараха своите първи попадения за клуба. Стивън Петков (35) и Данило Бала (82) се разписаха да домакините, които играеха в Ловеч.

Успехът отлепи гостите от дъното в първенството, като Цветан Генков и компания вече са на 12-то място с актив от пет точки, докато момчетата на Стевица Кузмановски остана с четири. Толкава има и Нефтохимик, но "шейховете" са с мач по-малко.

След равностойно начало гостите поведоха в средата на първата част. Матиас Курьор вкара своя първи гол за тима в 21-ата минута. Бившият играч на Черно море бе изведен зад защитата на домакините с дълъг пас от Игор Джоман, който дебютира за "железничарите", и без проблем отбеляза. Капитанът на Монтана Иван Михов също сбърка, след като не прецени летящата около 50 метра топка.

Стивън Петков изравни с хубав гол с глава в 35-ата минута. Той се разписа след центриране на Петър Атанасов от фаул. Юношата на Левски обаче напусна терена веднага след попадението си, тъй като бе получил травма още преди да се разпише.

Втората част започна с пропуск на Кифуети, след като Ивайло Василев спаси, но в 50-ата минута Курьор отново даде аванс на Локомотив. Играчът от Мартиника отново се възползва от грешка в центъра на защитата, като не остави шансове на Василев. Друго от новите попълнение на гостите Рахави Кифуети също вкара своя първи гол за клуба в 60-ата минута. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) бе изведен от Венци Керчев с хубаво дълго подаване, а Василев спаси първия му изстрел, но при добавката Кифуети с глава прати топката в мрежата.

Футболистите на Кузмановски нямаха представа какво се случва на терена в този момент и допуснаха четвърти гол в 70-ата минута. Този път се разписа резервата Димо Атанасов, който се вкара след центриране от фаул на Курьор. Василев изби, но коженото кълбо попадна на крака на Атанасов, който подпечата първата победа на клуба през тази кампания.

Друга резерва също вкара своя първи гол за сезона. Това бе Данило Бала от домакините, който с глава намали на 2:4, но това не помогна на Монтана, който игра много слабо в защита и след детински грешки в отбрана записа седмо поражение в тази кампания.
МОНТАНА - ЛОКО (ГО) 2:4
0:1 Курьор (21)
1:1 Петков (35)
1:2 Курьор (50)
1:3 Кифуети (60)
1:4 Атанасов (69)