Славия направи дните на Верея в елита много тежки (видео+галерия)

Отборът на Славия постигна важна победа с 3:1 срещу Верея в мач от деветия кръг на Първа професионална лига. Двубоят бе изпълнен с много красиви изпълнения, а най-впечатляващият момент дойде в 19-ата минута, когато Иван Минчев отбеляза фантастичен гол във вратата на Иван Караджов. В 21-ата минута Божидар Васев удвои преднината на "белите", а четири минути по-късно Сукуна намали. Все пак в 69-ата минута Васев матира стража на гостите и по този начин оформи и крайния резултат в сблъсъка. Славия - Верея След този успех играчите на Александър Тарханов прекъсват серията си от два мача без победа. Положението за Верея става все по-тежко. Това е трета поредна загуба за играчите на Александър Томаш, а по-лошото е, че за тези срещи тимът е допуснал цели 11 гола. Освен това статистиката сочи, че единствено Локо (Пловдив) и Славия имат по-слаба защита в Първа лига. "Смърфовете" са допуснали 17 гола, а победителите в днешния сблъсък 18. "Сините" от Стара Загора са инкасирали 16 попадения.

Първата любопитна ситуация в сблъсъка на стадион "Васил Левски" дойде в 6-ата минута. Иван Минчев проби през центъра на терена, той опита да комбинира със Сердеров, който обаче беше затворен от защитник на Верея, секунди след това и Домовчийски се размина с избитата топка.

В 19-ата минута падна първият гол в мача. Иван Минчев отбеляза изключително попадение във вратата на Караджов. Мартин Станкев показа техника и центрира отдясно, топката дойде в Карабельов, който с пета пусна към Минчев, който със страхотен прехвърлящ удар матира стража на Верея. Славия - Верея След само две минути и Божидар Васев се разписа във вратата на Верея. Той получи кълбото отдясно и опита по-скоро центриране по тревата, но топката мина покрай Владимир Зафиров и влетя в десния ъгъл на вратата на гостите. Славия - Верея В 25-ата минута Верея намали резултата. Момчил Цветанов напредна отляво и центрира към Амаду Сукуна, който без проблеми прониза Марио Кирев.

След гола на Сукуна, гостите продължиха да бъдат по-добрият отбор на "Васил Левски", французинът и Момчил Цветанов тормозеха защитата на "белите", но късметът и добрата игра в защитата запази аванса на Славия.Славия - Верея Второто полувреме отново започна с натиск за "сините". Педро Еуженио центрира добре в 50-ата минута към Васил Калоянов, но Марио Кирев излезе отлично и предотврати опасността. В 63-ата минута Домовчийски овладя на гърди подаване, след което с финт се обърна и стреля към вратата, но ударът не затрудни Иван Караджов.
Славия - Верея В 69-ата минута крилото на Славия Божидар Васев вкара втория си гол в срещата. Младият футболист получи подаване от един от най-добрите на терена - Янис Карабельов, а за Васев остана само да промуши кълбото под плонжа на стража на гостите от Стара Загора.

В последните минути Славия показа, че е по-стабилният отбор и логично запази аванса си от два гола в мача. В следващия кръг "белите" гостуват на Нефтохимик, а Верея ще пътува за Каварна, където ще се изправи срещу Черно море.

СЛАВИЯ - ВЕРЕЯ 3:1