Отново Яблонски е герой за "сините" (видео+галерия)

Отборът на Левски измъкна много важен успех пред пълните трибуни на стадион "Ивайло" във Велико Търново срещу Етър. Двубоят от 12-ия кръг на Първа лига завърши 1:0 за гостите, а герой във втори пореден мач стана Давид Яблонски, който отбеляза единственото попадение в 5-ата минута на мача.

Бранителят отново бе точен с глава, като вече е голмайсторът на столичани. Чехът има пет попадения в първенството от 10 мача, като изпревари Жуниор Мапуку, останал с четири гола.

Седмият успех на 26-кратните шампиони остави тима на трето място с актив от 24 точки преди дербито с ЦСКА-София другата събота на стадион "Васил Левски". "Сините" в четвърти пореден мач от първенството запазиха вратата си суха, а във всички турнири общо в пети. Освен това Левски има вече десет сухи мрежи от 12 кръга в шампионата, но интересното е, че когато столичани допуснат гол, падат - 0:2 от Верея и 1:2 от Ботев (Пловдив)
Етър - Левски 0:1@@@Преди срещата феновете на гостите организираха голямо шествие по улиците на Велико Търново, а за първи път от 18 години на стадион "Ивайло" се играеше на осветление в мач от родния елит.

Наставникът на "сините" Делио Роси бе направил само една промяна от победата с 1:0 над Черно море в предния кръг. Антонио Вутов, който бе контузен, се завърна от първата минута, като замени Джерсон Кабрал.

Треньорът на "виолетовите" Станислав Генчев също бе направил само една смяна от равенството 2:2 с ЦСКА-София преди две седмици. На мястото на Румен Руменов от първата минута влезе Иван Вълчанов.

Етър - Левски@@@Пред пълните трибуни в Търново Давид Яблонски бе точен в 5-ата минута. Бранителят се разписа с глава, след като засече центриране на Жорди Гомес от корнер. Секунди преди това Антонио Вутов бе близо до голов удар, но защитник изби в ъглов удар.

Етър - Левски@@@Голът е втори пореден за чеха, който вече има пет попадения през този сезон, като е голмайстор на отбора в първенството.

Етър - Левски@@@Бадара пропусна да изравни в 16-ата минута, когато стреля слабо. В 36-ата минута Иван Стоянов стреля добре с глава, но Божидар Митрев плонжира и хвана топката. 120 секунди след това Антонио Вутов стреля опасно от над 23 метра, като топката мина на сантиметри от десния стълб на Христо Иванов.

Етър - Левски 0:1@@@Битката на терена бе голяма, но положенията липсваха и пред двете врати. Митрев се размина с топката при едно от опасните центрирания, но домакините не се възползваха от това. Никола Колев влезе за домакините, докато Буш и Витов бяха заменени от Кабрал и Мапуку. Последният още с първото си докосване бе близо до гол, но Яни Пехливанов изби неговия прехвърлящ удар пред голлинията. Веднага след това нападателят стреля от воле, но топката мина встрани от гредата.

Етър - Левски 0:1@@@Тодор Колев също влезе в игра за "болярите", но чисти положения пред Митрев не бяха създадени. Последните минути Габриел Обертан бе заменен, а секунди преди края, светкавична контраатака бе пропиляна от Цветкович. Сърбинът се опита да центрира, но топката тупна лошо, като той я прати в аут, вместо да подаде на един от двамата си съотборници в наказателното поле.

Етър - Левски 0:1@@@Въпреки това Левски постигна първи успех далеч от "Герена" в Първа лига от 18 август, когато спечели с 3:0 срещу Пирин (Благоевград), като зарадва около 3000 свои фенове, пристигнали да ги подкрепят във Велико Търново.

Етър - Левски 0:1@@@Отборът на Делио Роси за пореден път спечели типично в италиански стил, като играе изключително стабилно в защита, допуска много малко положения пред своята врата, а най-вече при статичните си положения пред противниковата врата стига до попадение. В последните три успеха над Септември (2:0), Черно море (1:0) и Етър (1:0) Яблонски се разписа именно след центриране от корнер.

Етър - Левски 0:1@@@Етър пък записа първо поражение през тази кампания срещу тим от столицата, след като имаше една победа и три равенства досега. "Виолетовите" останаха с 12 точки на 10-то място след своето четвърто поражение в първенството.

Тимът на Генчев гостува на шампионите от Лудогорец в следващия кръг.

ЕТЪР - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Яблонски (5)

ЕТЪР: Христо Иванов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Веселин Минев, Сашо Александров, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Йордан Апостолов, Иван Вълчанов, Иван Стоянов, Самб Бадара

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Антонио Вутов, Сержиу Буш