Бранител измъкна Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски победи трудно Черно море с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" бе решен след нов гол на защитника Давид Яблонски в 13-ата минута. Малко преди това капитанът на гостите Георги Илиев пропусна дузпа, която бе хваната от Божидар Митрев, но ветеранът стреля доста лошо.

Шестият успех на "сините" доближи столичани на пет точки от лидера ЦСКА-София, който завърши 2:2 с Етър (Велико Търново). 26-кратните шампиони на България отново запазиха вратата си суха на своя стадион, като головата разлика на тима пред своите фенове е 11:0, а балансът - пет победи и едно равенство с Лудогорец (0:0).

"Моряците" пък записаха шести пореден мач без победа във всички турнири. Поражението е четвърто в последните пет мача от първенството за варненци, които имат едва една спечелена точка от 18 август.

Левски - Черно море@@@
Треньорът на Левски Делио Роси започна с Митрев на вратата. Цветкович, Яблонски, Ейлофсон и Горанов в защита. Панайотов и Гомес бяха двамата опорни полузащитници, а Прохазка, който стана чужденецът с най-много мачове в елита на България с екипа на Левски - 118, и Кабрал, който дебютира от първата минута, действаха по двете крила. На върха на атаката отново бе Буш, а зад гърба му бе Обертан.

В състава на гостите отсъстваха контузените Александров, Сукуна и Витиня. Емил Михайлов се завърна под рамката на вратата, но не изигра най-силния си мач в кариерата, като няколко пъти бе доста неубедителен.

Станчев, Илия Миланов, Хасани, Сукуп, Костадинов, Цветков, Огнянов, Зехиров, Георги Илиев и Чунчуков бяха останалите титуляри на Емануел Луканов.

Гостите имаха отлична възможност за гол в 10-ата минута. Мариян Огнянов бе фаулиран от Кабрал и Панайотов и Черно море получи право да изпълни дузпа. Капитанът Георги Илиев обаче изпусна 11-метровия наказателен удар, след като стреля доста слабо в центъра на вратата, а Божидар Митрев без проблеми спаси. При следващата атака Жорди Гомес удари дясната греда с хубаво изпълнение от фаул, а в 12-ата минута Давид Яблонски бе точен за пореден път.

Левски - Черно море@@@Защитникът изпревари Хасани при центриране на корнер и даде аванс на "сините" със своето четвърто попадение през този сезон в елита. Чехът заедно с Жуниор Мапуку е голмайстор на отбора.

В 23-ата минута Гомес стреля силно, Михайлов изби, а при добавката Яблонски стреля високо над вратата от отлична позиция. Атанас Зехиров имаше добра възможност в 28-ата минута. "Сините" имаха инициативата, но трудно създаваха опасности до края на първата част.

Левски - Черно море@@@Второто полувреме започна с по-активна игра на домакините. Сержиу Буш бе ударен с лакът от Михайлов при една висока топка, но Станислав Тодоров даде знак играта да продължи, тъй като Илия Миланов бе избил с глава преди това. След това Гомес стреля, Михайлов отново изби. Буш се бореше много, като търсеше да се разпише, но нямаше ден. Негов изстрел бе спасен от вратаря. В следващата минута Гомес центрира, Кузма изчисти пред голлинията, но топката попада в Яблонски, който стреля без да се бави, но Михайлов боксира. Марек Кузма стреля опасно, но Митрев изби в корнер.

Левски - Черно море@@@Буш отново се размина с гола в 79-ата минута, когато Обертан му подаде с пета, а румънецът стреля технично, но топката мина покрай гредата. Веднага след това Мапуку го замени. Именно бившият играч на Берое направи страхотен пробив в 90-ата минута, но Михайлов този път изби в корнер.

Левски - Черно море@@@Така накрая Левски постигна минимална, но заслужена победа. Отборът отново бе добре подреден в защита, но си личи, че липсва скорост в играта на "сините".

Интересното е, че преди година Левски отново победи с 1:0 Черно море в Първа лига на "Герена". Днешният успех бе общо 19-и с такъв резултат в историята на Левски срещу "моряците" от общо 68, Черно море остана със 17 победи, а равенствата пък останаха 29.

Левски - Черно море@@@Черно море има актив от 15 точки, а преди месец и половина бе лидер в класирането с 14 точки в първенството.