Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Черната сила изригна и счупи нулите на Левски (видео+галерия)

Нападателят на Левски Жуниор Мапуку се превърна в герой за тима при визитата на Пирин (Благоевград) в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Бившият играч на Берое влезе като резерва на стадион "Христо Ботев", но въпреки това вкара хеттрик за първия успех на "сините" далеч от "Георги Аспарухов". Черната сила, както се нарича той, отбеляза първото си попадение в 74-ата минута, когато бе точен с пета, а голът му бе първи в шампионата, след като досега имаше две попадения в Лига Европа срещу черногорския Сутиеска (3:1).

След това бившият играч на Берое удвои в 80-ата минута, а в 90-ата минута оформи своя първи хеттрик за 26-кратните шампиони. По този начин Мапуку влезе в историята на клуба, след като вкара първите си три гола за Левски в първенството, в един мач.

Така "сините" прекъснаха серията си от четири поредни гостувания през този сезон без отбелязан гол. Столичани не се бяха разписвали при визитите на Сутиеска (Черна гора) - 0:0 и Хайдук (Сплит) 0:1 от Лига Европа, както и в първенството срещу Локомотив (Пловдив) - 0:0 и Верея - 0:2.

Пирин (Благоевград) - Левски Делио Роси пък записа втори пореден успех начело на Левски, като и първи далеч от "Герена".
Италианецът направи две промени от мача с Дунав (Русе), който "сините" спечелиха с 2:0. Димитър Пиргов смени Георги Ангелов, а Сержиу Буш бе титуляр за сметка на Жуниор Мапуку.

Треньорът на домакините Милен Радуканов също направи две промени от последната среща Етър, когато "орлетата" отстъпиха с 1:2 във Велико Търново. Радослав Кирилов и Даниел Младенов играха вместо Костадин Ничев и Димитър Благов.

Пирин (Благоевград) - Левски Станислав Костов, Антонио Вутов и Давид Яблонски стреляха далеч от вратата, като двамата вратари - Митрев, който изигра своя мач № 100 в елита, и Макенджиев нямаха работа през първите 45 минути. Ради Кирилов се контузи, като бе заменен от Анти Рениа в 41-ата минута. Николай Йорданов пък показа шест жълти картона.

Пирин (Благоевград) - Левски Втората част започна с положение за "сините". Роман Прохазка бе намерен от Цветкович. Словакът стреля, но Макенджиев без проблеми спаси. Препълненият Сектор "Б" показа своята хореография, след което феновете запалиха множество факли.

Пирин (Благоевград) - Левски Жуниор Мапуку замени Буш в 54-ата минута. В 68-ата минута Рениа пропусна най-чистото положение в мача. Той бе изведен зад "синята" защита, но стреля встрани от вратата, когато остана очи в очи с Митрев.

Няколко минути по-късно Левски счупи нулите си пред отбелязаните голове далеч от дома. Обертан се пребори за една топка на аутлиния, след което технично намери Вутов. Младежкият национал финтира Тодор Паланков и центрира към Мапуку, който с пета прониза Благой Макенджиев. Това бе неговият първи гол в първенството със синята фланелка и общо трети за клуба. Попадението вдигна още повече настроението на гостуващите фенове, а нападателят дори бе санкциониран с жълт картон, след като съблече своята фланелка при радостта си от гола.

Пирин (Благоевград) - Левски Буквално две минути по-късно Пирин остана с десет човека. Румен Сандев бе изгонен с директен червен картон, тъй като спря Обертан, който се откъсваше сам срещу Макенджиев.

Това още повече улесни ситуацията за момчетата на Роси, които започнаха да играят със самочувствие, а в 80-ата минута Мапуку довърши окончателно "орлетата". Жорди Гомес изведе нападателя, който тръгна зад централната линия и сам срещу Макенджиев не сбърка. Секунди преди края на мача Обретан изведе с пета Мапуку, който нахлу през центъра, преодоля вратаря и вкара своя първи хеттрик за Левски.

Пирин (Благоевград) - Левски Така Левски вече има 10 точки, а също така и мач по-малко. Пирин пък записа пети мач без победа, а поражението бе трето за "зелените" в този период, но тази година феновете трябва да са наясно, че тимът ще се бори за оставане в групата, а не за влизане в Лига Европа, тъй като бюджета на клуба не го позволява.

Пирин (Благоевград) - Левски Следващият кръг "сините" посрещат Славия в най-старото столично дерби. Тимът на Радуканов има тежка визита на шампиона Лудогорец.