Пореден фалстарт за Левски в първенството (видео+галерия)

Отборът на Левски записа пети пореден фалстарт в първенството. Тимът на Николай Митов разочарова с изявите си, като стигна само до 0:0 при визитата си на Локомотив (Пловдив) от втория кръг на Първа лига. Двубоят беше първи за столичани в шампионата, след като отложиха мача с Лудогорец от първия кръг, който трябваше да се играе на стадион "Георги Аспарухов".

Гостите играха в схема с двама чисти нападатели, но въпреки това не създадоха чисти положения. Още повече трябва да тежи на "сините", че последните 25 минути играха с човек повече, тъй като младият Ивайло Марков бе изгонен, а в последните секунди най-чистата ситуация бе пред Божидар Митрев.

Така 26-кратните шампиони на България за последно започнаха сезона с три точки в родния елит през лятото на 2012 година, когато победиха с 1:0 Черноморец на своя стадион, а в края на сезона загубиха титлата срещу Славия, като тогава треньор отново бе Митов, който след издънката в Пловдив може да бъде освободен от поста си, тъй като през седмицата отпадна и от Хайдук в Лига Европа.
Локомотив (Пд) - Левски 0:0Последваха загуба от Ботев (Пловдив) година по-късно, както и четири поредни равенства. Първото, от което отново срещу "смърфовете" през 2014 година. Втори пореден сезон пък "сините" тръгват с 0:0 в елита, след като миналата година сториха това срещу Монтана на своя стадион.

Левски не се разписа в трето поредно гостуване през този сезон, след като вече бе останал без гол във визитите на Сутиеска (0:0) и Хайдук (0:1).

Локомотив (Пд) - Левски 0:0 Наставникът на "сините" промени схемата на игра, като заложи на 4-4-2. Двамата му нови нападатели Серджиу Буш и Жуниор Мапуку дебютираха в първенството със синята фланелка от първата минута.
Освен тях дебют направиха още Милош Цветкович, Георги Ангелов, който замени Давид Яблонски в центъра на защитата. Иван Горанов, Нелуц Рошу, Жорди Гомес и Васил Панайотов също дебютираха в шампионата за столичани. Така Левски имаше осем нови футболисти в стартовия състав, като единствено капитанът Божидар Митрев, защитникът Димитър Пиргов и Роман Прохазка са от миналогодишния състав.

Досегашният твърд титуляр Франсис Нар бе извън състава, като вече му е съобщено, че напуска "Георги Аспарухов". Бабатунде Адениджи пък получи последен шанс да бъде в групата, а след това влезе в игра и за пореден път разочарова.

Локомотив (Пд) - Левски 0:0 На "Лаута" Локомотив излезе за нова победа, след като стартира сезона с три точки в Ловеч срещу Етър (2:1). Войн Войнов бе направил две промени в 11-те от срещата с "виолетовите", като на местата на Димитър Везалов и Дино Мартинович играха Димитър Велковски и Парвизджон Умарбаев.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на "черно-белите" и България Аян Съдъков. След това пък реферът Светослав Тодоров бе награден с плакет за своя мач №200 в елита.

В 8-ата минута Митрев и Марчев се сблъскаха силно при атака на домакините, но за радост и двамата останаха на терена, след като получиха лекарска намеса.

Локомотив (Пд) - Левски 0:0 Панайотов пробва първи удар в 25-ата минута, а Пиргов без сериозен проблем улови. Пет минути по-късно Гомес направи страхотен пропуск. Испанецът пропусна да даде аванс на "сините" след удар с глава от пет метра, който Пиргов спаси. Първата опасност за пловдивчани бе в 35-ата минута. Тогава Бакалов стреля над гредата с глава.

Буш в 40-ата минута проби отляво, но стреля в аут от малък ъгъл, докато Мапуку очакваше подаване на празна врата.

Локомотив (Пд) - Левски 0:0 Втората част започна по-открито, а Мапуку получи жълт картон, а след него и Ивайло Марков бе санкциониран. Прохазка пробва силен удар, който не попадна в очертанията на вратата, докато Бакалов се размина на сантиметри с хубаво центриране.

Дино Мартинович замени Ванчо Траянов в 64-ата минута. Три минути по-късно младият Марков фаулира Мапуку, като бе изгонен с втори жълт картон. Антонио Вутов влезе в игра и веднага пробва удар, а Георги Башов смени Дани Кики, за да подсили защитата. Това бе дебют за него в Локо.

Локомотив (Пд) - Левски 0:0 Дълго подаване към Бакалов изненада защитата на гостите, а ударът с глава на играча на домакините мина покрай дясната греда на Митрев.

След това дебют направи и Янко Ангелов. Аденинджи също влезе на мястото на Мапуку, който не бе доволен, че трябва да напусне терена.

В 80-ата минута Вутов стреля добре, но Пиргов спаси. Левски се опита да стигне до късен гол, но без идея и сили да го стори, а хвърлени в атака, гостите рискуваха още по-голям резил. В 91-ата минута Мартинович пробяга 50 метра с топката, като излезе сам срещу Митрев, но стреля на сантиметри от дясната греда.

Локомотив (Пд) - Левски 0:0 Така Левски за пети пореден път си тръгва без победа от гостуване на "черно-белите", които имат две победи и три равенства в последните домакинства на столичани. Интересното е, че резултатът 0:0 е първи от 25 години между двата тима за шампионат. За последно това се случи през февруари 1992 година на градския стадион в Пловдив, където присъстваха 30 000 зрители.

Левски приема новака и пълен дебютант в Първа лига Витоша (Бистрица) другия уикенд, за да търси първа победа, но едва ли ще има голяма разлика в играта. На "Герена" трябва да разберат, че отбор не се прави за 10-20 дни, а там смениха цял един състав през последните седмици.

Локомотив (Пд) - Левски 0:0 Самият факт, че на 12 май при последната среща на "Лаута" между Локомотив и Левски (2:1), Митов използва общо 12 футболисти, а 70 дни по-късно нито един от тях не бе на терена, докато седем от играчите на пловдивчани бяха титуляри на Войнов и сега.

"Смърфовете", които имат четири точки, ще гостуват на Лудогорец в третия кръг.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 0:0

ЛОКОМОТИВ (ПД) (4-2-3-1): Илко Пиргов, Пламен Крумов, Пламен Николов, Ивайло Марков, Димитър Велковси, Пауло Серджо, Ванчо Траянов, Парвизджон Умарбаев, Димо Бакалов, Веселин Марчев, Дани Кики

ЛЕВСКИ (4-4-2): Божидар Митрев, Милош Цветкович, Димитър Пиргов, Георги Ангелов, Иван Горанов, Нелуц Рошу, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Жуниор Мапуку, Сержиу Буш

Стадион: Локомотив, 4000 зрители
Съдия: Станислав Тодоров