Перфектен Спартак (Варна) разпердушини Фрегата в хандбалното първенство

Впечатляващ успех за Спартак (Варна) във втория кръг на мъжкия хандбален шампионат! Варненци постигнаха изключително убедителна победа с цели 16 гола разлика срещу гостуващия Фрегата (Бургас). Двубоят завърши при резултат 42:26, като успехът е първи за домакините през новия сезон, след като в откриващия кръг взеха точка от гостуването на Пирин (Гоце Делчев). За Фрегата срещата във Варна бе първа в първенството, завършвайки с пълен провал.

Още през първото полувреме домакините загатнаха кой от двата отбора е в по-добро състояние, вземайки отлична преднина - 20:14. Никой обаче не подозираше какво ще се случи след почивката, когато Спартак отбеляза 22 попадения и буквално разби бургазлии.

„Доволен съм от концентрацията и себераздаването на всички, както и от постоянството на играта, което се стремят да поддържат.", заяви треньорът на Спартак Веселин Станков.

"Георги Стоянов бе лидер, Мартин Тодоров се представи на познатото високо ниво, а Даниел Ангелов ме изненада приятно с представянето си и стрелковите умения.”

Успехът е още по-ценен, тъй като е първи за варненци срещу Фрегата от 2014 година насам. Бургаският тим бе спечелил 7 от последния осем срещи между двата тима.

Със страхоните 13 гола Георги Стоянов бе най-полезен за Спартак в нападение. Мартин Тодоров отбеляза 9 попадения, а с 8 се отличи Даниел Ангелов.

В третия кръг Спартак почива, а Фрегата ше търси първи успех - като домакин на Национална спортна академия.