Добруджа навакса 7 гола за едно полувреме и спечели в Ловеч

Мъжкият хандбален отбор на Добруджа спечели гостуването си на Осъм (Ловеч) с 28:24 гола в среща от втория кръг на "А" републиканска хандбална група. Това е втори пореден успех за тима от Добрич, който преди седмица стартира с победа у дома над Локомотив (Горна Оряховица)

Гостите проспаха първото полувреме в спортната зала в Ловеч, в което Осъм бе далеч по-добрият отбор. Домакините дръпнаха с цели 7 гола (17:10) след 30 минути игра. След почивката обаче Добруджа показа коренно различна игра, допускайки съперника да отбележи едва 7 гола за цялата втора част. От своя страна гостите вкараха 18 и в крайна сметка избегнаха грешна стъпка още в началото на първенството.

Джошкун Якубов отново се отличи с най-много голове за успеха на отбора от Добрич. В първия кръг той отбеляза 17 на Локомотив, но сега бе точен "само" 9 пъти. Александър Димитров, Стефан Кирилов и Стефан Ефтимов добавиха по 4 попадения, а на два пъти се разписа и новото попълнение Калин Евтимов, който изигра първи мач с екипа на Добруджа.

Добруджа се изкачи на първо място във временното класиране с пълен актив от 4 точки, а за Осъм поражението е второ в първите два кръга. В първата си среща от първенството "оранжевите" загубиха от шампиона Локомотив (Варна).

В третия кръг ловчанлии гостуват в Габрово на Чардафон, а Добруджа приема Локо (Варна) в дербито на кръга.