Чардафон оглави хандбалния шампионат след победа в Горна Оряховица

Чардафон (Габрово) се изкачи на първо място в класирането на мъжкото хандбално първенство. В последна среща от втория кръг, отборът на играещия треньор Христо Данаилов спечели с 30:24 гола гостуването на Локомотив (Горна Оряховица). Преди седмица габровци постигнаха успех и над НСА в откриващия кръг.

В неделния следобед те имаха затруднения с младия тим на "железничарите" до средата на първото полувреме. След като домакините поведоха със 7:4, авансът им бе заличен, а малко по-късно Чардафон дори излезе напред - 10:9. До края на първата част гостите увеличиха дистанцията и почивката дойде при 17:13 в тяхна полза.

В началото на втората част играта вървеше гол за гол преди да се стигне до силна серия на габровския отбор от пет безответни попадения, с която на практика крайният изход от двубоя бе решен. В заключителните минути Локомотив все пак направи поражението си по-приемливо.

„Опасенията, които имахме преди мача, че ако не започнем пределно концентрирани, с емоцията, която показвахме в миналото първенство и в предходната среща, нещата няма да бъдат никак лесни за нас, се оправдаха напълно. До 20-ата минута отборът на Локомотив ни водеше в резултата и то неслучайно – момчетата показаха ентусиазъм и отборен дух, както в защита, така и в нападение. За съжаление, и за този мач отборът ни имаше много отсъстващи – Марио Янчев, Мирослав Денчев и Павел Симеонов. Надявам се, че в следващите двубои те ще бъдат с нас и ще помагат на отбора в тежките битки, които ни предстоят.", сподели Христо Данаилов след втория успех на Чардафон в първенството.

С 10 гола за него допринесе Димитър Петков. Опитният Мирослав Владков добави 6, а пет пъти се разписа Георги Николов. За домакините 7 попадения вкара Владислав Йоргов, а Ивелин Дачев се отчете с пет.

Локомотив записа втора поредна загуба, каквато е съдбата и на Осъм (Ловеч) след първите два кръга. Чардафон пък е с пълен актив от 4 точки, колкото има и Дорбдужа, но габровци са с по-добра голова разлика.