Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Делегат хвана човек от публиката за гушата в Гоце Делчев

Хандбалният шампионат на България при мъжете започна със скандал в Гоце Делчев. Още в първия кръг делегатът на срещата между местния Пирин и Спартак (Варна) Делян Генчев влезе в словесни престрелки с феновете от Гоце Делчев, и дори си позволи да хване възрастен човек за врата!

Ръководството на Пирин (Гоце Делчев) почти сигурно ще подаде жалба срещу делегата на БФХ. Самата среща бе с директно телевизионно предаване по една от местните телевизии, така че има видеозапис от инцидента.

Самата среща в "Арена Неврокоп" завърши наравно - 28:28, а възпитаниците на Николай Пиргов изпуснаха победата буквално в последната секунда. Все пак те могат да бъдат доволни от равенството, след като изоставаха с 11:15 на почивката, а броени минути преди края пасивът им бе две попадения. Най-резултатен за домакините бе Георги Георгиев с 8 гола, а за гостите Мартин Тодоров вкара 10 попадения.

“Водехме с три гола, когато започнаха панаирите. Публиката влизаше на терена, техен фен удари главния съдия, времето спираше за щяло и нещяло. Имаше груби прояви срещу наши играчи, след които двама от тях получиха червени картони. Като цяло в последните 15 минути хандбал не се игра и това може да се види на видеозаписа. Сигурно ще ги накажат с лишаване от домакинство, но нас това не ни топли. Ако се играеше хандбал по правилата, щяхме да победим”, заяви след финалната сирена треньорът на Спартак Веселин Станков.

Във втория кръг идния уикенд Пирин гостува на НСА в София, а Спартак (Варна) е домакин на Фрегата.