Страхотни попадения на Боби Цонев носят победа на Берое (видео)

Отборът на Берое завърши подготвителния лагер в Агиа Напа с победа. Тимът на Ферарио Спасов надви с 3:2 украинския Зирка в шестия си мач от предсезонната подготовка преди втората част от шампионата. Двубоят се игра в Паралимни, а герой за българите се превърна Борислав Цонев. Той влезе на почивката при резултата 1:1,  но с две много красиви попадения донесе победата на "заралии". Преди това точен бе Жуниор Мапуку, който се разписа в 30-ата минута за 1:0.

Тимът от Стара Загора започна с три от новите си попълнения срещата. Това бяха вратарят Душан Перниш, Мартин Райнов и Антон Карачанаков, като първите двама играха през всичките 90 минути.
Спасов заложи на схемата 4-2-3-1, като Мапуку водеше атаката.
Срещата започна при силен вятър, който пречеше на двата тима. Осмият в Украйна създаде повече положения, но най-чистото изпусна Карлос Охене на празна врата.

Голмайсторът Жуниор Мапуку бе точен в 30-ата минута, когато след бърза контраатака преодоля вратаря на противника, след което я прати в мрежата.Осмият в Украйна също имаше няколко положения, но Душан Перниш на два-три пъти спаси своята врата.

В 43-ата минута Пелегенко бе оставен непокрит и от няколко метра изравни. Втората част започна с красиво попадение на влезналия Борислав Цонев, който замени Охене на почивката. Той прехвърли вратаря от границата на наказателното поле.

Четири минути по-късно Динков извърши нарушение в наказателното поле на Берое, което доведе до дузпа за Зирка. Тя бе реализирана от Батсуа за 2:2. В 54-ата минута Карачанаков от фаул удари дясната греда, а секунди след това бе сменен от Том.

Великолепен гол на Боби Цонев отново върна преднината на Берое в 63-ата минута. Юношата на Левски се откъсна зад защитата на украинците, след което майсторски прехвърли Лепка с левия крак, но попадението му бе аплодирано от всички в щаба на Берое.

Цонев бе близо до хеттрик в следващите минути, но този път Лепка изби в корнер.

Спасов направи доста промени в оставащите минути до края. Последните минути попадение на украинците бе отменено, тъй като бе извършено нарушение срещу Райнов. Така Берое записа втори успех в Кипър, като се връща в България с баланс от две победи, равенство и поражение. Още в събота "заралии" излизат срещу Несебър в предпоследната си контрола. Треньорският щаб пък се надява Георги Божилов, Радослав Кирлиов и Матееас Делич да са напълно готови. Първият пропусна всички контроли, докато последните двама имат леки оплаквания.

БЕРОЕ - ЗИРКА 3:2
1:0 Мапуку (30)
1:1 Пелегенко (43)
2:1 Цонев (47)
2:2 Батсуа (51-д)
3:2 Цонев (63)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Венцислав Василев (46-Пламен Тенев), Иво Иванов, Георги Динков, Веселин Пенев, Кохей Като (Руси Чернаков), Мартин Райнов, Карлос Охене (46-Борислав Цонев), Атанас Зехиров (46-Ерик Почански), Антон Карачанаков (54-Том), Жунио Мапуку (85-Денислав Станчев)

ЗИРКА: 41. Лепка, 20. Фатеев, 4. Перейра, 18. Кочаренко, 28. Пелегенко, 8. Лупашко, 21. Загалийски, 11. Батсуа, 77. Чичико, 14. Ситало. 9. Щедрай