Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Берое надви 11-ия в Полша при дебюта на Карачанаков (видео)

Отборът на Берое записа първи успех в Кипър, след като надви с 1:0 Висла (Плоцк) в Ларнака.  Единственото попадение в мача отбеляза резервата Ерик Почански от дузпа в 61-ата минута, като наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Кохей Като. Дебют за "заралии" направи Антон Карачанаков, който започна от първата минута на мястото на Радослав Кирилов. Това бе единствената промяна в стартовите 11 на Ферарио Спасов от мача с Лех (Познан) преди няколко дни, отново в Ларнака, когато Берое отстъпи с 1:3 в края. Получилият лека травма в първата среща Матееас Делич също игра като титуляр.

През първите 15 минути на мача Висла бе малко по-добрият отбор на терена, но бранителите на Берое се справиха с опасностите, които поляците създадоха. Последва териториален натиск за играчите на Ферарио Спасов, но до нещо по-сериозно пред вратата на Киепин не се стигна. В 35-ата минута Аркадиуш Река получи добро подаване, стреля, но кълбото не успя да намери целта. Иво Иванов и Борислав Цонев се разминаха с топката при центриране от фаул, което можеше да даде преднина на българите

Треньорът на поляците Марчин Качмарек пусна българския нападател Димитър Илиев на почивката, като бившият играч на Локомотив (Пловдив) се появи на мястото на Сергей Кривец. Спасов пък направи пет промени - Жуниор Мапуку, Борислав Цонев, Карачанаков, Делич и Иванов бяха заменени. Почански, Кирилов, Атанас Зехиров, Карлос Охене и Пламен Тенев влязоха на тяхно място, а Венцислав Василев заигра централен защитник до Динков.

Второто полувреме започна по-добре за поляците. В 48-ата минута Макс Рогалски стреля от около 20 метра, но Благой Макенджиев  на "зелените" изби в корнер. Последваха по-добри минути за българите, които претендираха за дузпа след удар от воле на Почански, избит от поляк на голлинията. В 65-ата минута Като бе изведен от Зехиров, като японецът бе повален от стража на Висла. Реферът отсъди дузпа, която Почански превърна в гол.

Малко след това Буртек с глава удари лявата греда на Макенджиев. Последва отлична атака на Кирилов, който стреля силно, но сантиметри го разделиха от втори гол. Митко Илиев действаше зад нападателят при поляците, като се отличи с две подавания, но Берое играеше по-добре и напълно заслужено спечели.

Следващата проверка на Берое ще бъде срещу УФА (Русия) на 29 януари.

БЕРОЕ - ВИСЛА (ПЛОЦК) 1:0