Берое допусна обрат от Лех, спорна ситуация вбеси българите (видео)

Отборът на Берое загуби с 1:3 от Лех (Познан) в първата си контрола на кипърска земя. Българите водеха с 1:0 до 75-ата минута след попадение на Радослав Кирилов, но допуснаха обрат в последните 15 минути. Загубата бе белязана от спорна ситуация, която създадоха съдиите при изравнителния гол на поляците. Срещата бе дебют за национала Мартин Райнов, който пристигна от Локомотив (Пловдив).

Берое можеше да излезе напред още в началото на двубоя, но Жуниор Мапуку пропусна във втората минута. В средата на първата част новото попълнение Делич се контузи и трябваше да бъде принудително заменен от Атанас Зехиров.

Резултатът бе открит от българите в последните секунди на първата част. Тогава след един дълъг пас Радослав Кирилов получи топката зад защитата на поляците и с премерен удар в горния ъгъл на вратаря вкара за 1:0.

В 75-ата минута дойде най-спорната ситуация в мача. При едно центриране от фаул Давид Ковначки стреля с глава, но Благой Макенджиев спаси. При добавката обаче нападателят довкара топката в мрежата, но съдията реши да не зачете гола, което предизвика недоволството на поляците. Докато се разправяха с арбитрите Берое поднови играта и след бърза контраатака отбеляза гол чрез Ерик Почански. Тогава обаче съдията реши да се консултира с помощниците си и в крайна сметка призна гола на Лех. Това от своя страна вбеси щаба на заралии.

В последните две минути на мача Лех стигна до крайния успех. Първо Павел Томчик бе изведен на чиста позиция и даде преднина на тима си, а буквално в последната секунда на срещата Марчин Робак оформи крайния резултат, след като засече центриране отляво.

Докато бяха в България заралии изиграха две проверки - победа 1:0 над Нефтохимик и равенство 1:1 с Поморие. Следващаконтрола на Берое е в петък срещу друг полски тим - Висла Плоцк .

БЕРОЕ - ЛЕХ 1:3
1:0 Кирилов (45)
1:1 Ковначки (75)
1:2 Томчик (88)
1:3 Робак (90)

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 21. Веселин Пенев, 20. Венцислав Василев, 11. Иво Иванов, 14. Матеас Делич (29- Атанас Зехиров), 13. Кохей Като, 8. Георги Динков, 6. Мартин Райнов, 3. Борислав Цонев, 18. Радослав Кирилов, 12. Жуниор Мапуку

ЛЕХ (ПОЗНАН): 30. Матуш Путночки, 28. Марчин Васиeлевски, 35. Ян Бендарек, 15. Дариуш Дудка, 26. Мачей Вилуш, 14. Mачей Гайош, 55. Абдулазиз Тетех, 17. Мачей Макушевски, 10. Дарко Йоветич, 8. Симон Павловски, 24. Давид Ковначки