Берое загуби от руснаци (видео)

Берое загуби с 0:2 от първодивизионния руски тим Уфа в третата си контролна среща в Кипър. Иван Пауревич откри резултата в 31-ата минута след грешка в отбраната на старозагорци, а в 54-ата Силвестър Игбун удвои от дузпа.

В 8-ата минута Мартин Райнов отправи удар от 24 метра, но той бе твърде слаб, за да затрудни Гиорги Шелия.

Четири минути по-късно Жуниор Мапуку пусна с пета към Антон Карачанаков. Новото попълнение стреля от движение от около 25 метра, но право в ръцете на Шелия.

В 20-ата минута Антон Карачанаков центрира в наказателното поле от свободен удар, Венцислав Василев се размина и не успя да засече с глава, след което отбраната на Уфа се справи с опасността.
В 31-ата минута след неразбирателство в състава на Берое Кохей Като сгреши, топката попадна в Иван Пауревич, който със силен удар от дъгата на наказателното поле се разписа за 1:0.

В 35-ата минута след самостоятелен рейд на Антон Карачанаков, той изведе в добра позиция Жуниор Мапуку. Последният веднага пусна към Карлос Охене и ганаецът прати топката във вратата на Уфа, но бе маркирана засада.

След подновяването на играта УФА взе инициативата. В 54-ата минута Каталин Карп изведе в добра позиция Дмитрий Съсуев, който бе спънат в наказателното поле от Том и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Силвестър Игбун, който вкара за 2:0.

В 59-ата минута Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар от 26 метра, но право в ръцете не вратаря.

До края на срещата Берое опита да вкара поне почетен гол, но без успех.

На 1 февруари от 15 часа Берое ще изиграе последната си контролна среща в Кипър срещу първодивизионния украински тим Зирка (Кропивницкий).

Състав на Берое: Душан Перниш, Венцислав Василев, Иво Иванов, Георги Динков (46 Ц Пламен Тенев), Веселин Пенев (46 Ц Атанас Зехиров), Кохей Като (46 Ц Том), Мартин Райнов (80 Ц Руси Чернаков), Матеас Делич (46 Ц Ерик Почански), Карлос Охене (46 Ц Борислав Цонев), Антон Карачанаков (61 Ц Радослав Кирилов), Жуниор Мапуку (75 Ц Денислав Станчев)