Фантастично шоу с шест гола между ЦСКА-София и Левски (видео+галерия)

Отборите на ЦСКА-София и Левски откриха с фантастично шоу за нашите стандарти шампионския плейоф на efbet Лига. Пред около 12 000 зрители на стадион "Васил Левски" играчите на Милош Крушчич и Георги Тодоров завършиха 3:3. Двубоят беше пълен с обрати и драматични моменти, като и двата тима имат пълното право да съжаляват, че не спечелиха трите точки.

Първо Янис Каргас си отбеляза автогол в 15-ата минута, след което последваха две греди на "червените" - Кери (20) и Гълъбов (32). Иван Горанов изравни от дузпа в 35-ата минута, Кали Тиам донесе пълен обрат в последните секунди на първата част. Греъм Кери пък изравни от дузпа в 58-ата минута. Симеон Славчев върна преднината на "сините" в 62-ата минута. Али Соу в 88-ата минута оформи крайния резултат, отпушвайки се след 190 дни. Така двата гранда не успяха да се победят за трети път през този сезон.

81 ЦСКА-София - Левски
Двата отбора на практика нямат шансове да настигнат шампиона
Лудогорец
, който за поредна година ще ликува с титлата, но преследват второто място, което в момента се заема от
Локомотив (Пловдив)
. "Червените" имаха и останаха с точка повече от Левски, но пък "сините" са с предимство в преките двубои от редовния сезон, въпреки че те завършиха с две равенства -
2:2
и
0:0
. Играчите на ЦСКА-София имат актив от 51 точки, докато тези на Левски са с 50 точки четири кръга преди края на сезона.

Символичният домакин в този мач, тимът на Милош Крушчич,
излезе с две промени от равенството 1:1
с Локомотив (Пловдив). Енрике Рафаел и Евандро замениха Рубен Пинто и Едвин Джеси.
Вратар бе Густаво Бусато, докато в защита започнаха Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Петър Занев и Брадли Мазику. Валентин Антов и Кристиян Малинов бяха опорни халфове, а Енрике, Евандро, Греъм Кери бяха тримата зад Али Соу.
Временният треньор на "сините" Георги Тодоров също бе направил две промени сред 11-те, които донесоха първата победа на клуба през 2020 година срещу Арда (
3:1
). Капитанът в този мач Иван Горанов се завърна от първата минута, като замени дебютиралия юноша Костадин Илиев, а Найджъл Робърта игра вместо Станислав Костов.
Под рамката на вратата отново застана Георги Георгиев, а Ивайло Найденов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон и Горанов бяха в защита. Кали Тиам бе опорен халф, а Филипе Нашименто, Паулиньо, Дени Алар и Станислав Иванов бяха четиримата зад Найджъл Робърта.
Два пъти
по-малко публика пристигна на стадиона в центъра на София от последното дерби през февруари, когато имаше 25 000 зрители, но голове нямаше.
Този път пък щеше да има в изобилие.
Крилото Кери нанесе първия точен удар в 3-ата минута, който Георгиев спаси. "Сините" отвърнаха с две неточни центрирания от фаул.
В 14-ата минута страхотен пропуск направи Енрике, който беше изпуснат от Каргас и технично прехвърли Георгиев, но топката мина покрай лявата греда на "сините".
Минута по-късно "червените" вече водеха. Първо остана впечатление, че автор на гола е Али Соу, който се разписа с глава след остро центриране на Кери. На повторението стана ясно, че Каргас, който пазеше нападателя, последен е играл с топката и си отбеляза автогол.
Играчите на Левски протестираха срещу Кабаков, че при хвърлянето на спорната топка, Кери е играл с кълбото преди да докосне земята. Това обаче не беше така, тъй като ирландецът пое топката, след като тя тупна на тревата. Пет минути по-късно Кери удари сглобката на вратата с удар от 15 метра.
Получилият жълт картон Нашименто беше заменен от Симеон Славчев, след като рискуваше да бъде изгонен, а Алар пропусна най-добрата атака на Левски в първата половина на полувремето.

Пламен Гълъбов пък удари за втори път гредата на "сините" в 31-ата минута. Буквално при следващата атака Бусато и Занев сбъркаха и подариха дузпа на Левски.

.

Станислав Иванов се възползва от неразбирателството на капитана и вратаря, като чукна топката преди бразилския страж, който го фаулира. Кабаков посочи бялата точка, а зад топката застана Горанов. Левият защитник стреля силно и възстанови равенството.

Изравнителното попадение стресна "червените", които бяха пълни господари на терена до 35-ата минута. Все пак Али Соу можеше да върне аванса на тима си в 43-ата минута. С хубав финт нападателят се освободи от Ейолфсон, но стреля извън вратата с левия крак.

Славчев измъкна топката от Мазику в последната минута на първата част, а левият защитник го фаулира. Последва центриране на Алар, Ейолфсон изпревари закъснелия Бусато с глава, а пред голлинията Тиам с плонж донесе пълен обрат за Левски.
На почивката Тиаго Родригес замени Енрике. Още с първото си докосване португалецът можеше да се отчете с асистенция, но ударът на Малинов след неговото подаване мина на сантиметри от лявата греда.

Тимът на Крушчич беше по-активен и в 58-ата минута стигна до равенството. Това се случи след доста спорна дузпа в полза на "червените". Антов подаде хитро към Малинов, който вкара топката между краката на Ейолфсон. Исландецът тръгна да си помогна с ръката, докато халфът падна на земята и реферът посочи бялата точка. Кери се нагърби с изпълнението на дузпата и изравни.
Вратарят Георгиев изби в гредата, но въпреки това топката спря в мрежата. Попадението е негово четвърто през този сезон.
Тодоров пусна Мартин Петков и Мартин Райнов, които замениха Алар и Робърта. Хубава атака на левскарите в 62-ата минута завърши с гол на Славчев. Стаси Иванов проби отлично отдясно и качи топката на главата на Славчев, който надскочи Турицов и отбеляза своето първо попадение за клуба.
Рубен Пинто влезе на мястото на Антов, а Гълъбов получи жълт картон за груб фаул срещу Горанов. Именно капитанът на "сините" изпълни свободния удар, а Райнов с глава беше близо до четвърти гол, но този път Бусато изби и спаси тима си.
Станислав Костов и Здравко Димитров влязоха в последните минути, но не успяха да дадат нужната свежест.
Измореният Горанов направи сериозна грешка при изнасянето на топката, като се забави с подаването и създаде атака на противника в 88-ата минута, което се оказа пагубно. Топката попадна в Пинто, който финтира Горанов и намери Соу, който с глава матира Левски за 3:3. Той беше изпуснат от Каргас, Славчев и Найденов. Попадението е първо за тарана след 190 дни голова суша. Той не бе вкарвал от победата с 4:0 над Дунав на 14 декември. Бившият играч на Киево вече има 10 гола през тази кампания, което е с един по-малко за целия минал сезон.
Последните секунди Ахмед Ахмедов беше оставен непокрит на пет метра от вратата, но пропусна да се превърна в герой за "червените". Нападателят се хвърли на плонж при подаване на Джеси, но не успя да уцели топката и така двата тима завършиха 3:3.
Интересното е, че в пети пореден мач Левски остана без успех срещу "червените", четири от тях завършиха наравно(

б.а.

единствената загуба със сегашния си треньор Тодоров 0:2
), а също така за втори път през този сезон допуснаха изравняване в последните минути. Това бе седмо равенство между двата клуба от 15 мача след създаването на Първа лига в този формат през 2016 година.
Победите за "сините" останаха три, а тези на "червените" са пет. Левскарите останаха без успех в плейофите срещу този съперник, като имат четири поражения и три равенства. Освен това играчите на 26-кратните шампионите вкараха за първи път три гола на ЦСКА-София, докато за четвърти път допуснаха три гола от "червените" през последните четири сезона.
Сега двата тима имат много тежки реванши за Купата на България срещу Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив).
На "Армията" ще се търси задължителна победа след 0:0 с "канарчетата"
в Пловдив, докато на "Георги Аспарухов" ще
разчитат на подвиг след 0:2 в първата среща на "Лаута"
. Дали този спектакъл между "сините" и "червените" може да се повтори на първи юли във финала за Купата ще разберем след няколко дни.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛЕВСКИ 3:3
1:0 Каргас (15-а)
1:1 Горанов (35-д)
1:2 Тиам (45+3)
2:2 Кери (58-д)
2:3 Славчев (62)