ЦСКА-София остави Ботев Пд в играта, Али Соу продължава да пропуска (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) и ЦСКА-София завършиха 0:0 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България.

Двата тима изиграха равноостойно първо полувреме на "Коматево", но след почивката червените бяха по-добрият отбор и трябва да съжаляват, че не спечелиха срещата. Футболистите на Милош Крушчич създадоха четири чисти голови положения, но сериозни пропуски направиха Стефано Белтраме, Тиаго и на два пъти Али Соу.

78 Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София 0:0
Домакините завършиха двубоя с 10 човека, тъй като в 91-ата минута Филип Филипов напусна терена с втори жълт и респективно червен картон.
Иначе и в двете 11-ки се завърнаха ключови футболисти, които пропуснаха шампионатните срещи през уикенда. В тази на гостите място намери Евандро, а също така и Пламен Гълъбов. Антов игра като вътрешен полузащитник на мястото на наказания Рубен Пинто.
Сред титулярите на Ботев отново бе капитанът Лъчезар Балтанов, който не започна преди няколко дни срещу Ботев (Враца).
Първият точен удар дойде във втората минута, когато Кери стреля от далечна дистанция, а Георгиев без проблем улови.
В 9-ата минута Бусато не се намеси по най-добрия начин след центриране отдясно и бе близо да прати сам топката в собствената си врата. Бразилецът първо я изпусна около голлинията, а след това я извади и в корнер покрай дясната греда.
След четвърт час Неделев и Балтанов комбинираха добре пред наказателното поле на червените, последва шут на втория, който излезе над напречната греда.
Последва позиционна игра в центъра на терена, като Ботев бе с една идея по-креативният тим. В 41-ата минута Тонев отправи изключително опасно прострелно центриране по земя в малкото наказателно поле, но неговите съотборници не успяха да го засекат.
След почивката гостите се активизираха и трябва да съжаляват, че не спечелиха мача. Първото опасно положение за втората част отиде в сметката на ЦСКА-София. Соу овладя отдясно в наказателното поле пас на Малинов, измъкна се от Работов и стреля силно, но не намери целта. Секунди по-късно Малинов шутира мощно от 22 метра, но Георгиев спаси.

В 57-ата минута дойде и най-сериозният пропуск до този момент. Соу намери Белтраме, който се намираше на пет метра фронтално срещу вратата, но стреля над напречната греда.

В 65-ата минута и Ботев погледна по-смело към противниковата врата чрез Неделев, чийто шут от 25 метра излезе в аут. В ответната атака резервата Енрике стреля по земя, топката рикошира в Работов и се отправи към долния ляв ъгъл на Георгиев, но вратарят на Ботев плонжира и изби в корнер.

Само четири минути по-късно гостите пропуснаха нова отлична възможност. Малинов изведе резервата Тиаго, който шутира от 7-8 метра леко под ъгъл, но стражът на канарчетата изби.

В 76-ата минута Кери се пребори за топката в половината на домакините, напредна отдясно и центрира към Соу, който стреля от 6-7 метра с глава над вратата. Само 120 секунди по-късно Соу направи поредния пропуск. Енрике отне топката от Димитър Тонев пред наказателното поле на Ботев и центрира отлично към непокрития таран на червените. Той стреля фронтално с глава от 5-6 метра, но право в ръцете на Георгиев.

В 91-ата минута пловдивчани останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Филипов, който бе принуден да спре атака на червените в центъра на терена след слабо подаване на Бандаловски.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 0:0