Кой е фаворит да спечели шампионската титла на България за 2018 година?

Бившата годеница на Балотели пленява с бременно секси коремче

Бившата годеница на скандандалния Марио Балотели - Фани Негуеша, продължава да демонстрира изключителен сексапил. Красавицата, която чака дете от футболиста на Саутхамптън Марио Лемина, изглежда ослепително с наедрялото ...

Левски пак се сгромоляса на "Герена", Берое захапа "сините" (видео+галерия)

01 април 2018 | 19:22 - Обновена
Отборът на Левски се срина на старта на първата шестица в Първа лига. Представящият се трагично състав на Делио Роси стартира шампионския плейоф със загуба 1:2 от Берое на стадион "Георги Аспарухов", а голяма част от феновете изпратиха тима с освирквания. Головете на Педро Еуженио (3) и Камен Хаджиев (49) донесоха едва четвъртата победа в историята на "заралии" в дома на "сините" от 52 мача. Интересното е, че до 2009 година Берое имаше само една победа на "Герена", но след това победи с 1:0 през 2009 г. и с 1:0 през 2014 година, а днес постигна нов триумф.

Единственото попадение на "сините" беше дело на Сержиу Буш в 75-ата минута, а това бе първи гол за Левски във вратата на "зелените" от 354 минути. Той се възползва от подаване на единствения светъл лъч за столичани - Станислав Иванов. Капитанът на юношеския национален отбор записа първи минути при Делио Роси, влизайки при 0:2 в 62-ата минута. Роман Прохазка пък пропусна дузпа в 44-ата минута на първата част при 0:1.

Левски - Берое@@@Поражението е пето за Левски през този сезон и първо на "Герена", като остави тима с актив от 50 точки на трето място. Берое пък вече има 48 точки след своята победа №13 за сезона, като изостава само на две зад "сините", а днес стана също така първият отбор вкарал два гола на столичани на техния стадион през тази кампания. Именно поради това Берое може да вярва в третото място повече от всякога.

Левски остана само с две победи от 11 мача срещу тимовете от първата шестица през сезона, докато Берое записа втори успех от 11 мача срещу същите отбори.

Левски пак се сгромоляса на "Герена"@@@Наставникът на "сините" Делио Роси бе направил три промени от последната среща от редовния сезон, когато тимът му загуби с 0:1 от ЦСКА-София. Афонсо Фигейредо смени Иван Горанов, Жорди Гомес беше титуляр за сметка на Филипе Нашименто, а Сержиу Буш започна вместо Габриел Обертан, който е контузен и отпадна от групата. Румънецът си партнираше със Станислав Костов в схемата 4-4-2.

Колегата му Александър Томаш също бе сменил трима футболисти от стартовите 11 при изненадващото равенство 0:0 с Витоша (Бистрица) на стадон "Беоре". Душан Перниш, Матеус Леони и Педро Еужени играха на местата на Георги Аргилашки, Веселин Пенев и Марко Адамович.

Интересното е, че на навръх 3-ти март двата тима завършиха 0:0 на "Герена" в мач от редовния сезон. Преди това, през есента, отборите също не си отбелязаха гол, като и тогава срещата свърши 0:0 под Аязмото. Този път Берое обаче излезе победител, като спечели за първи път срещу отбор от челната тройка през този сезон.
Левски - Берое@@@
Под проливен дъжд срещата стартира отлично за "заралии". Голмайсторът на гостите през този сезон Педро Еуженио даде аванс на тима още в 3-ата минута. Той спря хубавото топката на мокрия терен, след което от малък ъгъл прехвърли Божидар Митрев, който вчера навърши 31 години, а днес не се пласира добре и допусна първи гол на този стадион през този шампионат.
Левски - Берое@@@Попадението е под номер 14 за футболиста на Берое. Това е едва втори гол във вратата на "сините" на "Герена" в шампионата, но втори пореден, след като отборът имаше 11 поредни сухи мрежи.

Тиам пробва удар встрани от вратата в 7-ата минута. Еуженио пък нацели горната греда от фаул в 11-ата минута. Гостите играеха много по-добре, като продължаваха да създават положения. В 17-ата минута Камбуров се размина с топката в малкото наказателното поле.

Левски - Берое@@@Първият изстрел във вратата на Берое беше в 18-ата минута, когато Паулиньо не затрудни Перниш.
Последваха няколко възможности за домакините в рамките на три минути.

Камен Хаджиев изби опасно центриране в 25-ата минута, след това удар на Яблонски беше избит от защитник, а хубава атака на "сините" завърши с изстрел на Паулиньо, който беше избит в ъглов удар от бранител.
Станислав Костов не уцели вратата с глава след центрирането от корнер.

Тиам получи жълт картон за опасно влизане в краката на Мартин Райнов, но гостите искаха от Станислав Ставров халфът да бъде изгонен.

Еуженио можеше да удвои, но стреля в аут с глава.
В 42-ата минута Костов се откъсна, а след леко съприкосновение с Матеус Леони падна в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, въпреки протестите на Иван Иванов и Хаджиев. Бразилецът обаче не протестира. Щатният изпълнител Роман Прохазка стреля силно, но Перниш спаси.

Левски - Берое@@@Това е втора поредна пропусната дузпа за столичани на "Герена", след като Нашименто сбърка в 94-ата минута при равенството 1:1 с Етър. (б.а. Левски пропуска трета поредна дузпа в шампионата, след като Жорди Гомес пропусна при равенството 0:0 с Витоша Бистрица)

Именно португалският халф влезе на почивката, като замени изненадващо Костов. Томаш пък пусна втори нападател - Сержиу Негруц, който смени Охене.

Левски - Берое@@@В 49-ата минута Хаджиев шокира феновете на столичани, след като вкара втори гол във вратата на Божката Митрев. Националът беше точен с глава, засичайки центриране от фаул на Еуженио.

Левски - Берое@@@Станислав Иванов записа първи минути при Делио Роси, влизайки на мястото на Тиам в 62-ата минута. Талантливият нападател за първи път попадна в групата при италианския специалист, въпреки че предните три сезона имаше 15 мача в елита.

Левски - Берое@@@Грешка на Райнов можеше да доведе до гол за Левски, но Гомес стреля на сантиметри от лявата греда. Удар на Паулиньо с глава мина покрай гредата.

Ривалдиньо смени Прохазка, а натискът на Левски доведе до гол. Това стана в 75-ата минута, когато младият Иванов проби през Боби Цонев и центрира, а Буш отблизо намали. Това бе седми гол за румънеца и втори поред на "Герена" след този срещу Етър (1:1).

Левски - Берое@@@Опасна атака на гостите беше пропиляна от Камбуров, който пропусна да изведе Райнов сам срещу Митрев. Павел Виданов и Георги Динков влязоха вместо Бригидо и Камбуров. Нов пробив на Иванов завърши с удар с глава на Паулиньо, но Перниш спаси в 87-ата минута. Левски така и не успя да стигне до равенството, като записа първа домакинска загуба.

Тимът на Роси изигра скандални първи 25 минути, като остана само с една победа в първите си четири домакинства през 2018 година. "Сините" надвиха само Ботев (Пловдив) с 1:0 след автогол на Пламен Димов в 88-ата минута. Последваха равенство 0:0 с Берое, 1:1 с Етър и поражение от "заралии" с 1:2.

Левски - Берое@@@Поражението е общо седмо в последните 13 мача срещу Берое от родния елит, в които Левски записа едва три победи, а три пъти двата тима завършваха 0:0.

Левски - Берое@@@В следващия кръг Левски гостува на Ботев (Пловдив), а пред Берое предстои градско дерби с Верея.