Голям резил за Левски в центъра на София

Отборът на Левски направи сензационна издънка на Националния стадион "Васил Левски" в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Тимът на Делио Роси стигна само до 0:0 срещу тоталния аутсайдер в първенството Витоша (Бистрица). Вратарят на дебютантите в елита Михаил Иванов се превърна в герой. Бившият играч на "сините" спаси дузпа в 44-ата минута на Жорди Гомес, която бе доста пресилена, тъй като защитник изби чисто топката от краката на Антонио Вутов.

Футболистите на 26-кратните шампиони изиграха изключително слаб мач, като не успяха да създадат нито едно чисто положение през всичките 90 минути. Така напълно заслужено бяха изпратени с бурни освирквания от своите фенове, които избраха да бъдат на стадиона в центъра на София в тази мразовита вечер.

Витоша Бистрица - Левски 0:0@@@В първия мач през сезона Левски спечели срещу Витоша с 2:0, което се оказа последната среща на Николай Митов начело на отбора. "Сините" явно мислеха, че ще стигнат до трите точки с лекота, което им изигра лоша шега. Игралият предпазливо и на много бавни обороти състав от "Герена", отново нямаше никаква идея в атака, когато излезе срещу тим, който се пази с 11 човека. За първи път през този сезон "бистришките тигри" решиха да заложат на тази тактика, която се оказа печеливша. Това, разбира се, и благодарение на голямото себераздаване на всички играчи в зелено, които се раздаваха максимално от първата до последната минута.

По този начин Витоша записа първа историческа точка срещу Левски, общо трета в Първа лига, както и първа след поредица от шест поредни загуби.

Петото равенство на "сините" ги остави на трето място с 29 точки, като вече изостават на цели десет точки от Лудогорец и на шест от ЦСКА-София.

Витоша Бистрица - Левски@@@Наставникът на "сините" Дело Роси бе направил две промени от победата с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Наказаният Иван Горанов бе заменен от Мики Орачев, а Жерсон Кабрал бе отстъпил мястото си на Антонио Вутов.

Треньорът на домакините Костадин Ангелов бе сменил четирима от 11-те, които започнаха срещу Етър при загубата с 0:2 на "Ивайло" в миналия кръг. Георги Амзин, Китан Василев, Димитър Панталеев, Стефан Христов бяха сменени от Кристиян Узунов, Ивайло Лазаров, Петко Цанков и Пол Отофе.

Витоша Бистрица - Левски@@@Израсналият в юношеските формации на Левски Михаил Иванов показа добър рефлекс в 22-ата минута, когато парира с една ръка удар на Мики Орачев от границата на наказателното поле.
Капитанът Йордан Върбанов се контузи и отстъпи мястото си на Михаил Петров в 33-ата минута.

Вратарят на домакините показа още по-голяма класа в 44-ата минута, когато спаси дузпа на Жорди Гомес.

Витоша Бистрица - Левски@@@Тя бе отсъдена за изключително спорно нарушение на Петко Цанков, който се хвърли в краката на Антонио Вутов, но изби чисто топката. "Зелените" имаха с пълно право сериозни претенции към рефера Георги Давидов, който бе категоричен и не отмени първоначалното си решение, дори след разговора с помощника си Николай Йорданов.

Витоша Бистрица - Левски@@@Второто полувреме "сините" продължиха да владеят топката, но без да стигат до положения пред Иванов. Антъни Белмонт и Жерсон Кабрал смениха Васил Панайотов и Вутов.

Чак в 61-ата минута Гомес стреля отдалеч. Секунди по-късно Кабрал проби, но защитник изби пред голлинията подаване към Роман Прохазка. В 66-ата минута Буш стреля слабо от въздуха, а Иванов без проблеми спаси. Стражът парира нов изстрел на Кабрал от малък ъгъл.

Витоша Бистрица - Левски@@@Левски се опитваше да атакува само отдясно с Кабрал и Цветкович, но без никакъв успех.

Тимът на Витоша почти не минаваше центъра, но пък не даваше никакви пространства на своя съперник в собствената си половина.

В 78-ата минута Ейолфсон удари без топка резервата Стефан Христов, но реферът отсъди нарушение в полза на гостите. Жуниор Мапуку също влезе за "сините", като направи един опасен пробив отляво, но не помогна на Левски да се спаси от голяма издънка.
Витоша Бистрица - Левски@@@ За пореден път "сините" разочароваха привържениците си, като записаха четвърто равенство 0:0 през този сезон в Първа лига от 16 мача, а този път срещу най-слабата защита в групата, с цели 37 допуснати гола. Тимът е едва на пето място по отбелязани попадения - 19, което е почти два пъти по-малко от атаката на Лудогорец (37) и ЦСКА-София (36). Освен това най-резултатен играч в отбора е централният защитник Давид Яблонски с шест попадения, а отборът има едва две победи в последните си пет двубоя.

Витоша Бистрица - Левски 0:0@@@Следващата седмица на "Георги Аспарухов" пристига тимът на Верея, който нанесе първото от трите поражения до този момент на "сините", след като спечели с 2:0 на "Трейс Арена" на пети август.

Витоша Бистрица - Левски 0:0@@@Витоша ще се готви с приповдигнато настроение през следващите дни за визитата си на Лудогорец, въпреки че остана на последно място в групата. Досега новаците бяха отмъкнали точка само на Етър (1:1) и Пирин Благоевград (0:0), като и тогава мачовете бяха на "Васил Левски".
Витоша Бистрица - Левски 0:0@@@