Гол в 111-ата минута измъкна Левски от резил (видео+галерия)

Антонио Вутов измъкна Левски от голям резил на 1/16-финалите за Купата на България. 21-годишният техничар класира "сините" на осминафинал, след като бе точен в 111-ата минута на второто продължение, за минималната победа с 1:0 над Ботев (Гълъбово). Тя дойде много трудно, тъй като столичани изиграха изключително слаб мач и редовното време завърши без попадения. Играчите на Делио Роси бяха много бавни в действията си, като изиграха най-слабия си мач под негово ръководство. Тимът от Втора лига се раздаде максимално, като бе добре подреден на терена на "Трейс Арена" в Стара Загора, но само късметът накрая им попречи да стигнат до дузпи, а евентуално и до исторически успех срещу гранда от София.

Ботев (Гълъбово) - Левски@@@Италианецът направи шест промени в своя състав от мача със Септември (2:0). Милош Цветкович, Димитър Пиргов, Иван Горанов, Роман Прохазка, Габриел Обертан и Сержиу Буш бяха оставени на почиват. От първата минута дебют със синия екип направиха исландецът Холмар Ейолфсон и Антони Белмонт. Синът на спортния директор Даниел Боримиров - Алекс Боримиров, бе титуляр за първи път от 31 май, като шанс за изява получиха още  Мики Орачев (който се контузи и бе заменен на почивката) и Ивайло Найденов. Атаката на "сините" се водеше от Жуниор Мапуку, който бе резерва срещу тима на Николай Митов, и Антонио Вутов.

Публиката пристигнала от Гълъбово хвърли много ленти преди началото на срещата, като двубоят трябваше да бъде спрян за две минути, докато бъде изчистен теренът.

Ботев (Гълъбово) - Левски@@@Столичани имаха инициативата, но без да създават голови положения. Боримиров и Вутов пробваха два далечни удара в първата половина на полувремето. В 26-ата минута Гомес върна рисковано към Митрев, който със сетни усилия изби пред краката на Цачев.

В минутите до почивката Левски не успя да стреля нито веднъж във вратата на Марин Орлинов.

Ботев (Гълъбово) - Левски@@@На полувремето Иван Горанов замени Мики Орачев, а Стефан Неделчев влезе на мястото на Илиян Капитанов. В 47-ата минута Мапуку стреля с глава в аут от няколко метра. Яблонски също стреля лошо с глава в 53-ата минута. Нов слаб удар на Мапуку излезе в аут, докато тимът на Делио Роси продължаваше да играе на много ниски обороти.

Мапуку бе заменен от Буш в 64-ата минута. След 75-ата минута "сините" вдигнаха оборотите, а в 79-ата минута Джерсон Кабрал дебютира за гостите.

Ботев (Гълъбово) - Левски@@@Въпреки това двата отбора не създадоха положения до 90-ата минута, като срещата приключи 0:0 и трябваше да се играят две продължения по 15 минути. Белмонт, който разочарова в първата си среща за "сините", получи схващания на краката преди края на редовното време и дори искаше смяна, но Роси вече бе направил всичките си три, като го остави на терена.

Ботев (Гълъбово) - Левски@@@В 97-ата минута Иван Цачев стреля изключително опасно, а Митрев само изгледа топката, която мина на сантиметри от горната греда. Вутов стреля в аут в 104-ата минута от 18 метра. Бившият играч на Удинезе все пак вкара в 111-ата минута. Гомес намери Буш, който изведе на скорост Вутов, а последният пое топката с левия крак, след което прати топката в долния ляв ъгъл на Орлинов.

Ботев (Гълъбово) - Левски@@@Играчите на Ботев се хвърлиха веднага в атака, за да се опитат да стигнат до дузпите, но не успяха да го сторят. Така Левски се промъкна напред в турнира, въпреки че се бе запътил към изпълнение на дузпи, както на 24 септември 2015 година на същата фаза, когато след 120 минути на "Лазур" не успя да се разпише във вратата на друг тим от Втора лига - Поморие, а само след дузпи продължиха напред.

Хубавата новина за "сините", е че тимът продължава да се бори за Купата, която липсва във витрината на клуба от 10 години.

Ботев (Гълъбово) - Левски@@@След няколко дни столичани излизат отново в Стара Загора срещу Берое в мач от 10-ия кръг, където с тази игра ще имат много повече проблеми срещу момчетата на Александър Томаш.

Ботев (Гълъбово) - Левски@@@Футболистите на Светльо Тородов заслужават адмирации за представянето си, като имат сериозни шансове да се борят за първите три места във Втора лига през тази кампания, където целта на отбора е, догодина да играят със "сините" в елита на България.

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Вутов (111)

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО): Марин Орлинов, Антонио Георгиев, Димитър Трайков (79-Емилиян Зотев), Емил Колев, Иван Винков, Пламен Коларов, Станислав Катранков (64-Раджеб Халил), Цветелин Радев, Стоян Кижев, Илиян Капитанов (46-Стефан Неделчев), Иван Цачев

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Холмар Ейолфсон, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Мики Орачев (46-Иван Горанов), Антони Белмонт, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Алекс Боримиров (79-Джерсон Кабрал), Антонио Вутов, Жуниор Мапуку (65-Сержиу Буш)

СЪДИЯ: Станислав Тодоров
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Горанов, Вутов, Найденов, Орлинов
СТАДИОН: "Трейс Арена", Стара Загора