Йоргачевич измъкна Левски при дузпите от голям резил срещу девет от Поморие (видео + галерия)

Отборът на Левски се класира на осминафинал за Купата на България след страхотна драма на "Лазур" срещу Поморие. "Сините" стигнаха до следващата фаза чак след дузпи благодарение на Боян Йоргачевич, който хвана две, а в началото мача спаси чисто положение. Редовното време завърши 0:0, а във второто продължение домакините останаха с девет човека. Първо Пехливанов бе изгонен за втори жълт картон в 109-ата минута, а в 115-ата минута го последва и Стоянов. Лидерът в "Б" група обаче се брани геройски, а и късметът бе с тях в 121-ата минута, когато Радослав Цонев разтресе горната греда.

Големият грешник днес по време на двубоя бе Атанас Курдов, който пропусна доста положения, а след това изпусна и дузпата за "сините", но двете спасени от Йоргачевич пратиха столичани напред в турнира.

114 дни след драматично загубеният финал за Купата на България срещу Черно море на стадион "Лазур" в Бургас Левски започна новия си поход към трофея в също толкова драматичен двубой, но този път празнува тимът на Стойчо Стоев.

Левски отстрани ОФК Поморие след дузпи В 17-ата минута Стефан Стаматов от домакините бе изведен отлично сам срещу Боян Йоргачевич, но стража спаси и запази резултата. Атанас Курдов имаше добра възможност след подаване на Гаджев в 26-ата минута, но защитник го изпревари. Курдов все пак стреля силно под гредата в 30-ата минута с удар извън наказателното поле, но Янко Георгиев изби в корнер. Мигел Бедоя получи травма и бе заменен от Георги Костадинов в 31-ата минута. До почивката нови положения нямаше.

Втоата част започна със смяна за гостите. Денис Махмудов замени Джереми де Ноойер и Левски тръгна силно напред. Махмудов пропусна в 48-ата минута, а в 51-ата минута Гаджев направи страхотен пропуск отблизо.

Левски отстрани ОФК Поморие след дузпи Домакините също пропуснаха в 61-ата минута, а Стоев направи втора принудителна смяна, като Веселин Минев замени Мики Орачев. Курдов стреля с глава над вратата в 72-ата минута. Подаване на Гаджев не бе засечено от Курдов в 81-ата минута, а секунди по-късно отново след центриране отдясно Курдов с глава прати топката в аут от отлична позиция.

Следващите минути Костадинов бе близо до гол, но Георги Петков изби в корнер. В 90-ата минута Прохазка с глава също стреля над гредата, Миланов рискува да получи втори жълт картон след спречкване в наказателното поле на домакините.

Левски отстрани ОФК Поморие след дузпи Така се стигна до продължения. Миланов още в първата атака стреля, но Георгиев спаси. В 95-ата минута Гаджев изведе Курдов, който не успя да поеме добре топката и защитник му изби, когато нанесе удар.

В 109-ата минута Пехливанов фаулира грубо Прохазка и получи втори жълт картон, като домакините останаха с 10 човека. Курдов отново стреля слабо в ръцете на вратаря с глава в 114-ата минута.
Минута по-късно Стоянов също фаулира груба Миланов и за втори жълт картон остави домакините с девет човека. Курдов отново пропусна от три метра, но този път за негово успокоение имаше засада.

Левски отстрани ОФК Поморие след дузпи Прохазка в 119-ата минута с глава стреля в аут от три метра. В 120-ата минута и Костадинов с глава стреля в ръцете на Георгиев. В 121-ата минута Радослав Цонев удари горната греда.

Левски отстрани ОФК Поморие след дузпи При дузпите Прохазка даде аванс на гостите, след което Георгиев и Костадинов се разписаха. Йоргачевич изби удара на Славчо Шоколорав, след което топката удари гредата и "сините" запазиха аванс. Карнер даде преднина от два гола, Лемперов върна попадение, а Курдов вместо да реши мача, върна интригата със слаб удар спасен от Георгиев. Йоргачевич показа класа и спаси втората си дузпа, като предодврати равенство и психически аванс на Поморие след удар на Петков. Така дойде времето на Влади Гаджев, който прати Левски напред в турнира.

ПОМОРИЕ - ЛЕВСКИ 0:0, 2:4 след дузпи