Левски изпрати Митов с победа (видео+галерия)

Отборът на Левски записа първа победа през този сезон в първенство. "Сините" надделяха с 2:0 над новака Витоша (Бистрица) в мач от третия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Георги Аспарухов". Новите попълнения Антонио Вутов (2) и Сержиу Буш (57), които водеха атаката на столичани, вкараха първите попадения на отбора през този сезон в шампионата. Успехът бе първи за 26-кратните шампиони на България в родния елит пред своите фенове от 9-и април, когато разпиляха с 5:0 Локомотив (Пловдив), а Божидар Краев вкара четири попадения.

Победата обаче ще се окаже последна за треньора Николай Митов, който почти сигурно в рамките на следващите 48 часа ще бъде заменен. Вариантите са Аврам Грант и италиански специалист, като първият пристига утре на среща със Спас Русев, докато вторият има среща с бизнесмена във вторник, но не в България. Новата звезда на "сините" Габриел Обертан пък дебютира за столичани, като игра последните 20 минути, когато замени Буш.

Левски - Витоша (Бистрица) Треньорът на домакините извади от състава Жуниор Мапуку, а Сержиу Буш водеше атаката. Антонио Вутов замени бившия играч на Берое от първата минута, а Мики Орачев смени Иван Горанов. Останалите девет играчи бяха същите, които започнаха при равенството 0:0 на "Лаута" срещу Локомотив (Пловдив).

Колегата му Костадин Ангелов направи една промяна от равенството 1:1 с Етър. Вратарят Михаил Иванов бе сменен от Християн Василев.

Босът на "сините" Спас Русев изгледа срещата от ложите на стадиона, като пристигна малко преди неговото начало.

Левски - Витоша (Бистрица) 2:0 Самата среща започна отлично за домакините, които в 80-ата секунда поведоха в резултата. Вутов бе точен отблизо, след като засече подаване на Васил Панайотов с глава. Попадението бе първо на синята осмица за Левски от 4 декември 2013 година, когато се разписа при успеха с 3:0 над Любимец. Тогава двубоят отново бе на "Герена", а голът му е общо пети със синята фланелка. Интересното е, че когато Антонио се разписва, тимът винаги побеждава.

Левски - Витоша (Бистрица) 2:0 Голът не стресна гостите, които играеха за първи път в историята си на "Герена" в мач от първенството, като в 3-ата минута Четин Садула пропусна с глава да изравни. Удар на Лазаров бе избит в корнер, но в следващите минути пропуските бяха направени от Вутов. Преди него Панайтов стреля, но Василев спаси. В 17-ата минута Вутов направи невероятен пропуск. Гомес изведе Прохазка зад защитата, а последният подаде на Вутов, който направи по-трудното срещу празната врата. Веднага след това отново той бе в център на вниманието, но този път след подаване на Буш стреля на сантиметри над гредата.

Буш пропусна също да вкара в 32-ата минута, когато стреля в ръцете на Василев.

Левски - Витоша (Бистрица) 2:0 Второто полувреме започна отново добре за "сините", които в 57-ата минута стигнаха до втори гол. Този път негов автор стана Сержиу Буш. Румънецът се възползва от центриране на Прохазка, стреля с глава, топката се отби в Йордан Върбанов и влезе в мрежата на гостите. Той отпразнува попадението си пред Сектор "Б".

Тимът на Ангелов се опитваше да играе футбол, но не успя да създаде сериозни опасности пред Божидар Митрев.

Левски - Витоша (Бистрица) 2:0 Все пак резервата Стефан Христов бе близо до попадение в 68-ата минута, но с глава не успя да прати топката в мрежата. Веднага след него Обертан замени Буш, като няколко пъти бе приветстван с аплодисменти. Мапуку също се появи в игра, като с първото си докосване опита да вкара гол."Сините" пропуснаха още две-три възможности, а накрая Левски записа първи три точки след 2:0.

Левски - Витоша (Бистрица) 2:0 Малка група фенове от Сектор "В" изпратиха Митов със скандирания "Оставка". Играчите му обаче бяха категорични, че застават зад него, като вярват в работата му.

Самият треньор сподели, че шефовете имат право да вземат всякакво решение, но не може той да каже дали ще бъде сменен, тъй като до преди два дни е имал подкрепата на своите ръководители. Спортният директор Даниел Боримиров пък не бе на мача, тъй като има висока температура и се лекува.

Левски - Витоша (Бистрица) 2:0 Другият кръг Левски гостува на Верея, докато новаците на Ангелов приемат на "Васил Левски" шампиона Лудогорец.

"Сините" имат четири точки от два мача, докато Витоша остана с една от три срещи.

ЛЕВСКИ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 2:0