Витоша изненада Берое в Стара Загора (видео+снимки)

Отборите на Берое и Витоша (Бистрица) завършиха при резултат 0:0 в мач от 26-ия кръг на Първа професионална лига. Играчите на Костадин Ангелов показаха характер и заслужено си тръгнаха с точка от Стара Загора. Прекрасен дебют направи Николай Георгиев, младият страж на гостите се справи с напрежението и заслужено запази мрежата си суха.

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 8-ата минута, когато Марко Адамович пробва шут от дистанция, но топката мина встрани от целта. В 24-ата минута Борислав Цонев центрира от корнер, където най-съобразителен бе бранителят Иван Иванов. Опитният футболист стреля, но прати кълбото в аут.

Звездата на домакините Мартин Камбуров също опита да вкара в мрежата на младия Георгиев. В 33-ата минута нападателят шутира от фаул, но далеч от целта. В 38-ата минута Румен Гьонов отправи бомбен удар, но Георги Аргилашки запази мрежата си суха, след като се намеси перфектно, избивайки кълбото в ъглов удар.

Малко преди края на първата част Четин Садула също пробва късмета си, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни Аргилашки.

В 57-ата минута играчите на Александър Томаш бяха близо до първия гол в сблъсъка, след като Венцислав Бонев направи груба грешка, от която се възползва резервата Негруц, който центрира по земя в наказателното поле. Там бе Мартин Камбуров, който обаче не се ориентира добре и пропусна да забие поредния си гол в елита.

В 74-ата минута гостите направиха бърза атака, която изненада защитата на Берое. Резервата Григор Долапчиев намери Четин Садула, който задържа за момент топката, след което пусна към Лъчезар Котев. Талантливият футболист шутира силно по земя, но кълбото мина на сантиметри от целта.

До края на срещата "зелените" бяха по-активни не терена, но не успяха да създадат нито едно голово положение пред вратата на младия страж на Витоша.

БЕРОЕ - ВИТОША 0:0

Стартови състави:

Берое (4-2-3-1): 23. Аргилашки, 3. Желев, 5. Иванов, 26. Хаджиев, 28. Пенев, 8. Охене, 7. Райнов, 10. Цонев, 18. Бригидо, 16. Адамович, 9. Камбуров

Витоша (5-4-1): 12. Георгиев, 5. Бонев, 6. Гьонов, 22. Ангелов, 24. Христозов, 18. Цанков, 80. Котев, 9. Стоянов, 99. Христов, 14. Садула, 77. Пеев

Стадион: "Берое"
Главен съдия: Владимир Вълков