Левски изпусна Партизан в генералната си репетиция (видео)

Отборът на Левски изпусна сръбския гранд Партизан в последната си контрола преди старта на Първа лига. "Сините" завършиха 1:1 с "гробарите" в генералната си репетиция в Лимасол. Роман Прохазка бе точен в 57-ата минута, а Джордже Йованович (69) се разписа за "черно-белите". Тимът на Елин Топузаков изигра най-доброто си полувреме след почивката, но веднъж гредата и още два пропуска му попречиха да запише престижна победа.

Така Левски завърши лагера си в Агия Напа с две победи - над унгарския Уйпещ (2:1) и руския Уфа (1:0), едно равенство и две поражения - от лидера в Румъния Виторул с 1:2 и с 0:1 от чешкия Теплице. Отборът на 26-кратните шампиони демонстрира добра физическа форма, а през второто повлувреме срещу "гробарите" и най-доброто си лице от началото на годината.

Тимът пресираше високо, играеше повече с топката и имаше в по-голямата част инициативата, а също така създаде няколко положения, като до последно търсеше победата.

Топузаков не можеше да разчита на Александър Александров, който получи травма. Наставникът започна в схема с 3-5-2, която се опитва да усъвършенства през този лагер. Той за първи път остави почти всички играчи да играят 90 минути, за да натрупат минути преди гостуването на Пирин.

Капитанът Веселин Минев бе един от тримата защитници в компанията на Димитър Пиргов и Давид Яблонски. Чешкият бранител бе един от двамата нови в Левски, които започнаха от първата минута. Вторият бе Антон Огнянов. Само Амаду Сукуна игра през втората част.

Първото полувреме бе доста равностойно, а втората част от него и доста нервно, като играчите на двата тима няколко пъти си влязоха по-остро и размениха реплики. Мехди Бурабия пропусна най-добрата възможност, като се засуети при овладяването на топката. Роман Прохазка стреля лошо в аут, като и двамата вратари нямаха никаква работа през първата част.

На почивката в игра влязоха Амаду Сукуна и Сашо Александров, които замениха Аниете и Огнянов. "Сините" започнаха по-добре, като станаха по-активни и взеха инициативата в свои ръце. Прохазка удари греда в 52-ата минута след удар от границата на наказателното поле. Пет минути по-късно словакът прати топката в мрежата за 1:0. Това се случи след отлична контраатака на "сините". Нар бе фаулиран, но реферът даде авантаж, като Бабатунде Адниджи напредна през центъра. Последва силен удар, който Стеванович изби, но връхлитащият Прохазка бе точен. Близо 20-30 фенове на столичани създадоха отлична атмосфера, като запалиха факли и димки, подкрепяйки "сините" през цялото време.

Левски продължи да играе по-добре, но в 69-ата минута "гробарите" изравниха. Младият Джордже Йованович надбяга Пиргов, който го спря с нарушение. Последва центриране, а играчът с № 99 вкара красив гол с глава.

Божидар Краев също влезе в игра, като играчите на Топузаков започнаха да търсят втори гол. Младият футболист бе близо до страхотен победен гол от воле в последните минути. Натискът, упражнен от Левски, обаче не доведе до нов гол. Въпреки това играчите бяха изпратени с аплодисмени от своите фенове, които ги чакаха за обща снимка след мача.

Българският нападател Валери Божинов не взе участие в мача, тъй като не пътува със своите съотборници за Кипър, като тренира сам в Белград.

Левски утре се прибира в София, след което ще почива два дни преди да стартира подготовка за гостуването на Пирин на 18 февруари.

ЛЕВСКИ - ПАРТИЗАН 1:1
1:0 Прохазка (57)
1:1 Йованович (69)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Георги Костадинов, Антон Огнянов (46-Сашо Александров), Роман Прохазка, Мехди Бурабия, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи, Антонио Аниете (46-Амаду Сукуна)