Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Левски падна в последната секунда (видео)

Отборът на Левски допусна второ поражение в Агия Напа. Тимът на Елин Топузаков отстъпи с 0:1 на чешкия Теплице в Паралимни, като прекъсна серията си от две победи, постигнати срещу Уйпещ (2:1) и Уфа (1:0). Попадението падна буквално в последните секунди, когато Степан Вакошек не остави шансове на Николай Кръстев от границата на наказателното поле. Пропуски преди това направиха Антон Огнянов, Бабатунде Адениджи и Принс Сайди, които попречиха на "сините" да запишат трети пореден успех в контролите, а също така да зарадват своя наставник, който днес навърши 40 години.

Топчо направи така, че 17 от футболистите да играят по 45 минути. Само един от тях не е собственост на столичани - Принс Сайди. Каращият проби 20-годишен младежки национал на Либерия игра цяло второ полувреме, като ляв халф-крило и дори пропусна най-добрата възможност за гол. Капитан на столичани в този двубой бе Георги Костадинов. Антон Огнянов и Амаду Сукуна от новите попълнения отново бяха титуляри, докато Давид Яблонски започна от пейката срещу своите сънародници, но игра цяло второ полувреме.

"Сините" стартираха с трима централни бранители в схемата 3-5-2, като Сукуна и Аниете водеха атаката. На почивката бяха направени цели шест промени, като столичани бяха по-активни, най-вече благодарение на Франсис Нар, който създаде всички опасности пред вратата на чехите.

Треньорът на Левски може да бъде доволен от някой неща, които се видяха, но от други със сигурност е очаквал повече, предвид тренираното през седмицата.

Още в първите минути играчите на шестия в Чехия пратиха топката във вратата на Боян Йоргачевич, но попадението бе отменено поради засада. В 28-ата минута Огнянов пропусна да вкара своя първи гол за Левски. Той остана в добра позиция, но стреля в аут, след като Нар проби, а Сукуна не успя да засече първи центрирането отдясно. Антонио Аниете в 34-ата минута стреля над гредата от добра възможност.

На почивката Топузаков направи шест промени, като Веселин Минев, Сашо Александров, Яблонски, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи и Принс Сайди влязоха вместо Сандбрег, Огнянов, Александров, Сукуна, Костадинов и Аниете. Бабатунде бе близо до гол в 48-ата минута, когато Сашо Александров центрира, а Сайди направи сериозен пропуск в 64-ата минута. Той бе намерен отлично от Нар, но стреля силно над гредата.

Десет минути преди края Яблонски игра с глава, защитник изби, а при добавката Бабатунде от няколко метра стреля над гредата. Двубоят отиваше към 0:0, когато се стигна до колективна грешка в защитата на "сините". Последва центриране отляво, топката попадна във Вакошек, който овладя коженото кълбо на 16 метра от голлинията и с хубав удар под гредата донесе победата на Теплице. Чехите записаха победа с 4:2 над Левски отново в Агия Напа при последното посещение на 26-кратните шампиони в Кипър през 2014 година. Тогава неофициален дебют и първи гол за "сините" записа Валери Божинов.

Именно срещу тима на Божинов - Партизан, играчите на Левски излизат в последната си проверка от този лагер. Това ще се случи на 8 февруари от 16:00 часа в Лимасол.

ЛЕВСКИ - ТЕПЛИЦЕ 0:1
0:1 Вакошек (92)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (75-Николай Кръстев), Симон Сандберг (46-Сашо Александров), Александър Александров (46-Давид Яблонски), Димитър Пиргов, Франсис Нар, Божидар Краев (64-Илия Юруков), Георги Костадинов (46-Роман Прохазка), Антон Огнянов (46-Веселин Минев), Мехди Бурабия (64-Джереми де Ноойер), Амаду Сукуна (46-Принс Сайди), Антонио Аниете (46-Бабатунде Адениджи)

ТЕПЛИЦЕ: Томаш Григар, Ян Кроб, Алекс Суснир, Адмир Левакович, Томаш Вондрашек, Даниел Сунгол, Томаш Кучера, Алои Хучка, Якуб Хора, Юн Возанчик, Давид Ванечек