Лидерът в Румъния повали Левски, малко не достигна на "сините" за зрелищен обрат (видео)

Отборът на Левски започна със загуба контролите си през 2017 година. "Сините" отстъпиха заслужено с 1:2 от лидера в Румъния Виторул, който след силно първо полувреме си гарантира победата. Момчетата на легендата Георге Хаджи са по-напред в подготовката, като това бе тяхна трета проверка.

Всичко това се видя на терена още от първите минути, като до 18-ата минута румънците имаха комфортна преднина от две попадения. Първият гол на "сините" за тази година пък бе дело на Сашо Александров в 86-ата минута, който с красиво изпълнение прати топката в горния десен ъгъл от 25 метра.

Контролата започна силно за румънците. Първо нападателят Алекс Нимели бе точен още в 7-ата минута, когато се откъсна зад защитата и отблизо матира младия Николай Кръстев. Играчите на Елин Топузаков имаха сериозни претенции за засада, но такава не е отсъдена. Лорин Пурец в 18-ата минута прати топката за втори път в мрежата на българите с удар от 18 метра в долния му ляв ъгъл.

Топчо заложи на два напълно различни състава в двете полувремена, като единствено вратарят Кръстев игра 60 минути. Интересното е, че родният гранд смени схемата си от 4-2-3-1 на 4-4-2, като и двете полувремена игра с двама чисти нападатели на 4-4-2. Първата част "сините" бяха в схема диамант с Георги Костадинов пред защитата и Божидар Краев зад двамата атакуващи играчи, докато втората част четиримата халфовеве бяха в линия.

Новият нападател Амаду Сукуна дебютира на върха на атаката от първата минута, а титуляр бе и каращият проби гръцки десен защитник Янис Скондрас, който изостава в подготовката и не успя да впечатли особено. На два пъти той демонстрира самочувствие, като дори отправи един удар, но много слаб, за да застраши стража Бузбуши. Младият Илия Юруков също започна от първата минута, като ляв халф.

През втората част чехът Давид Яблонски също дебютира, а Левски игра по-добре, но успя да върне едно попадение чак в 86-ата минута, въпреки създадените положения, а младият Димитър Шейтанов на два пъти спаси вратата от трети гол след влизането си в игра.

Десният защитник Сашо Александов се разписа със страхотен параболичен удар в горния десен ъгъл на Витурол от около 25 метра. Бабатунде Адениджи отново показа старата си слабост, като първо в 87-ата, а след това и в 92-ата минута пропусна отлични възможности, за да спаси тима си от поражение.

Единствено Боян Йоргачевич не взе участие в мача, както и все още невъзстановеният на 100% Деян Иванов. Всичките останали футболисти играха минимум 20-25 минути.

Близо 100 българи, почти всички от тях фенове на Левски, пристигнаха на стадиона от всички краища на Кипър, за да подкрепят своите любимци, които не бяха играли от три години по кипърските терени. Въпреки поражението много от тях се снимаха и взеха автографи, като най-търсени бяха Топузаков, спортният директор Станислав Ангелов и Антонио Аниете.

С тази контрола първата част от подготовката на 26-кратните шампиони завърши. Тимът ще направи възстановителна тренировка утре, след което се завръща в България в неделя. Два дни по-късно обаче се връща в Агия Напа, като се очаква Антон Огнянов да бъде с тях.

Следващата проверка на Левски е срещу Уйпещ (Унгария) на 29 януари в Паралимни.а 26-кратните шампиони завърши.

ЛЕВСКИ - ВИТОРУЛ 1:2

0:1 Алекс Нимели 7
0:2 Лорин Пурец 18
1:2 Сашо Александров 86

ЛЕВСКИ - Първо полувреме:
Кръстев, Скондрас, Лукин, Александров, Минев, Костадинов, Прохазка, Юруков, Краев, Сукуна, Аниете

ЛЕВСКИ - Второ полувреме: Кръстев (60-Шейтанов), С. Александров, Яблонски, Пиргов, Орачев (70-Санберг), Найденов (70-Димитров), Де Нойеер, Бурабия, Нар, С. Иванов (70-Янев), Адениджи

ВИТОРУЛ: 31. Алесандру Бузбуки, 4. Каталин Карп, 6. Ромарио Бензар, 10. Габриел Янчу, 15.Богдан Циру, 21. Кевин Боли, 22. Кристиян Ганеа, 25. Аурелиан Киту, 28. Йонут Вина, 30. Лорин Пурец, 99. Алекс Нимели