Голямо шоу на "Герена"! Левски помете Верея със 7:0 (видео)

Отборът на Левски изригна и разпиля със 7:0 Верея пред около 9000 зрители на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Синята лавина помете аутсайдера в шампионата при истинско шоу на "Герена". Футболистите на домакините и феновете на отбора се забавляваха през всичките 90 минути, а накрая празнуваха завръщането, дори и временно, на първата позиция в първенството. Головете отбелязаха Нуно Рейш (10), Станислав Костов (20, 49), Давиде Мариани (44-дузпа, 57), Кали Тиам (74) и Холмар Ейолфсон (89). Пресилен червен картон при нарушението за дузпата в края на първата част получи Годердзи Мачадзе, което още повече улесни столичани.

28

), които гостуват на Септември и Берое през уикенда.

Домакините,

които отстъпиха лидерството в първенство след поражението с 1:2

от Лудогорец, направиха жест към верните си фенове, като пуснаха символична цена от един лев на билетите. Именно поради това

около 9 000 зрители

пристигнаха на "Герена",

които не спряха да подкрепят "сините" през цялата среща, а головото шоу на терена още повече

помогна затова.

Треньорът Славиша Стояновим направи

две промени в състава от срещата

на "Лудогорец Арена". Бившият капитан Божидар Митрев се завърна на вратата, като сменя крайно неубедителния Мартин Полачек, а Нуно Рейш дебютира от първата минута за сметка на Антони Белмонт.

Родният вратар не бе играл от реванша с Вадуц (3:2), когато поиска смяна на почивката

, като записва своя мач №97 за "сините" във всички турнири.

Отбраната пред него бе Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Рейш и Кали Тиам бяха опорните халфове, докато Жерсон Кабрал, Давиде Мариани и Габриел Обертан действаха зад Станислав Костов.

Наставникът на гостите

Небойша Миличич пък бе

направил четири промени сред титулярите от равенството 2:2

с Ботев (Враца), когато тимът му върна два гола пасив. Новите попълнения Томаш Косут и Дино Мартинович направиха дебют за старозагорци, а капитанът Здравко Илиев и Симеон Мечев също бяха сред стартовите 11. Те замениха Емил Йоргенсен, Станислав Маламов, Сейдина Диара и Денислав Станчев.

Още в 4-ата минута Кабрал отправи първи удар, който мина покрай лявата греда. Последваха няколко добри атаки, които не завършиха с голов удар, но въпреки това в 10-ата минута феновете бяха изправени на крака. Нуно Рейш се възползва след лошо изчистена топка от Антон Огнянов и с левия крак даде аванс на столичани. Попадението бе негово първо за клуба, като дойде в дебютната му среща на "Герена". Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа срещу Кабрал, но Радослав Гидженов даде авантаж, от който Костов не успя да се възползва. Таранът обаче

съвсем скоро отбеляза своя 10-и гол в шампионата.

Това се случи в 20-ата минута, когато засече в мрежата центриране на Милош Цветкович.

Ентусиазмът по трибуните и на терена се вдигна още повече, а Мариани, Костов, Обертан и Кабрал пропуснаха да вкарат трети гол. В 44-ата минута Горанов нахлу в наказателното поле и преди да отправи своя удар, Годердзи Мачадзе го сграбчи без да търси топката. Реферът даде дузпа, но също така и прецени, че проявата му е за червен картон, което предвид развоя на мача беше пресилено.

Това още повече прекърши гостите, които в началото на втората част вече губеха с четири гола. Отново точен беше Костов, който беше изведен от Мариани и матира Цинцарски с

рекордното си 11-то попадение за сезона, като дръпна с три гола

на Клаудиу Кешерю при стрелците. Досега никога нападателят не се бе разписвал над 10 пъти в една кампания.

Шоуто на "Герена" продължи и след двете промени от страна на Миличич. Влезлите Ндомбоу Александер и Емил Йоргенсен не успяха да спрат устрема на "сините", които в 57-ата минута водеха с 5:0. Пробив на Кабрал завърши с втори гол в мача на Мариани, като швейцарецът има вече четири попадения в елита. Халфът нямаше как да опита да вкара и хеттрик, тъй като Филипе Нашименто влезе на негово място в 60-ата минута.

Цинцарски спря Костов, който продължаваше да търси първи хеттрик. Нападателят и Кабрал пропуснаха още възможности. Холандецът беше сменен от Станислав Иванов, а младокът веднага пробва рефлекса на гостуващия вратар, който изби и Костов вкара, но не успя да се зарадва, тъй като беше вдигната засада.

Шестият гол за Левски падна в 74-ата минута, а негов автор беше Кали Тиам, който също вкара дебютно попадение. Халфът получи подаване от Обертан и без проблеми се разписа. Две минути по-късно гредата спаси Верея след удар на Нашименто, докато Ивайло Найденов смени изпратения с овации Обертан.

Домакините търсеха седми гол под скандиранията на публиката, а след още няколко възможности той дойде в последната минута. Бранителят Ейолфосн беше точен с глава след центриране от корнер, отбелязвайки второто си попадение за сезона в първенството.

Интересното е, че исландецът и през април вкара във вратата на Верея на "Герена", к

ато се разписа за първи път за клуба при успеха с 2:0

. Цветкович се размина на сантиметри да вкара най-красивото попадение в мача, но изстрелът му от воле мина отвъншната страна на лявата греда и срещата завърши 7:0.

Публиката и футболистите си тръгнаха щастливи след най-голямата победа от години на Левски.

"Сините" вече мислят за тежкото гостуване на Черно море от 1/8-финалите за Купата на България, след което приемат Ботев (Пловдив) и гостуват отново във Варна за първенството. Левскарите записаха четвърта поредна победа срещу Верея на своя стадион. Интересното е, че досега "сините" имаха три победи и 7:0 голова-разлика, а днес само в рамките на 90 минути отбелязаха седем попадения.

Гостите останаха на последно място с

4 точки

и нито една победа в

Първа лига

. 26-кратните шампиони на България вече имат най-резултатното нападение преди останалите мачове от този кръг -

ЛЕВСКИ

: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Нуно Рейш, Каили Тиам, Жерсон Кабрал, Давиде Мариани, Габриел Обертан, Станислав Костов

ВЕРЕЯ: Богомил Цинцарски, Теофилос Курупис, Денис Василиев, Томаш Косут, Годердзи Мачадзе, Симеон Мечев, Милан Вушурович,  Здравко Илиев, Антон Огнянов, Дино Мартинович, Милан Вушурович

СЪДИЯ: Радослав Гидженов