Бит съдия в Ерден, нова грешка на ЦСКА 1948 и Царско село лидер с изненадващи преследвачи - кръгът във Втора лига

Отборът на Царско село записа четвърта поредна победа от началото на сезона във Втора професионална лига. Футболистите на Никола Спасов надиграха вчера с 2:1 като домакин Локомотив (Горна Оряховица) и единствени продължават с пълен актив от точки до момента. Момчетата на Тодор Киселичков пък ще трябва да почакат още седмица, преди да направят пореден опит, за да запишат първи успех през настоящата кампания.

И ако резултатът в столицата не буди кой знае какви изненади, предвид факта, че "царете" бяха абсолютният фаворит, то сензации имаше на други две места в съботния ден - в Несебър и Ерден. Край морето Поморие спечели по инфарктен начин в последната минута с 4:3 сблъсъка си със съседите си, а отново с гол в последната минута, само че в монтанското село, Струмска слава записа нови три точки. Поредната загуба извади извън нерви наставника на Кариана, който нанесе няколко удара по един от помощниците и почти сигурно ще понесе изключително тежко наказание.

Така, изненадващо, веднага след Царско село във временното класиране се нареждат Славата с 10 точки и момчетата на Радослав Боянов с една по-малко. В последния двубой от програмата за събота Ботев (Гълъбово) стигна до пълен обрат и победа с 2:1 като домакин на Литекс.

85 Царско село - Локомотив (Горна Оряховица)

В неделя пък подложеният на множество критики напоследък тим на Арда записа втора победа от началото на сезона. Макар и не толкова лесно, момчетата на Елин Топузаков спечелиха с 2:0 домакинството си на Пирин (Благоевград). По същото време, но в Добрич, класиката между Добруджа и Локомотив (София) се завърна на родната сцена без победител. Футболистите на Диян Божилов и Ангел Колев завъртяха равенство 1:1 на стадион "Дружба".

Днес се изиграха и последните две срещи от кръга, като първата определено бе дербито на кръга. На Националния стадион "Васил Левски" ЦСКА 1948 прие Монтана, като сблъсъкът приключи без победител. Двете селекции си поделиха по една точка, след като "червени" и "сини" си размениха по един гол през втората част. В последния мач от кръга дубълът на българския шампион Лудогорец загуби с 0:2 домакинството си на Черноморец (Балчик). Това бе първи успех за футболистите на Геша през настоящия сезон.