Арда тушира напрежението с втора победа

Отборът на Арда (Кърджали) записа втора победа от началото на шампионата във Втора професионална лига и тушира напрежението, породило се от незадоволителните резултати напоследък. На “Арена Арда” в Кърджали момчетата на Елин Топузаков надиграха с 2:0 като домакин доскорошния член на елита Пирин (Благоевград).

Успехът в този четвъртик кръг във втория ешелон обаче не дойде толкова лесно за кърджалийци, които не успяха да намерят път към мрежата на “орлетата” през първите 45 минути. “Сините” имаха нужда от близо час игра, за да накажат благоевградчани.

По ирония на съдбата автор на първото попадение, паднало в 52-ата минута, стана доскорошният титуляр в редиците на Пирин Румен Сандев. Близо четвърт час по-късно Деян Лозев заби втори гол във вратат на Ивайло Яначков и до голяма степен гарантира трите точки за Арда.

С тях Топчо и компания събраха 7 точки и поне временно делят четвъртата позиция с ЦСКА 1948 и Ботев (Гълъбово). Пирин пък остава 13-и с 3 точки на сметката си. В следващия кръг “сините” гостуват на Несебър, а “зелените” приемат Ботев (Гълъбово) у дома.

Арда (Кърджали) - Пирин (Благоевград) 2:0
1:0 Сандев 52'