Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Локо (София) в екстаз след истинско дерби, мелета и съдийски грешки (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) направи огромна крачка към Първа лига. "Железничарите" спечелиха с 2:1 гостуване на Царско село в истинско дерби от 28-ия кръг на втория ешелон. Двубоят имаше три гола, три червени картона, много жълти, доста голови положения и драматични моменти, както и много сериозни грешки на съдията Ангел Ангелов, а накрая двата тима си спретнаха и сериозно меле, след което феновете на гостите на стадиона и извън комплекса изпаднаха в екстаз.

Успехът прати Локо на второ място с актив от 57 точки. С толкова остана и Царско село, но "червено-черните" имат предимство в преките двубои. Лидерът Ботев (Враца) има точка аванс 180 минути преди края на сезона.

Царско село - Локомотив Сф@@@Съдията Ангелов се превърна в главно действащо лице на сблъсъка до 50-ата минута, след като първо не даде директен червен картон на Георги Хашев в 17-ата минута, а след това не отсъди дузпа за Локомотив (София) в 50-ата минута и изгони Здравко Димитров. Крилото беше фаулиран от Руйчев, но реферът реши да му покаже втори жълт картон за симулация, вместо да посочи бялата точка. Въпреки това Илия Димитров даде аванс на останалите с 10 човека гости, Владислав Романов удвои в 72-ата минута, а Светослав Диков върна едно попадение в 83-ата минута.

Царско село - Локомотив Сф@@@Малко преди края двата тима си спретнаха меле, като Емил Виячки и Павел Петков бяха изгонени, а в последните секунди Ефремов спаси на два пъти вратата си и Локомотив (София) вече мечтае за родния елит.

Двата тима имат амбиции да играят догодина в елита, като мечтата на ръководените от Стойне Манолов и Иван Василев клубове е да сторят това с директна промоция. Само първото място обаче дава тази възможност, а от вчера там се настани Ботев (Враца) с актив от 58 точки.

До днес тимът на Веселин Великов беше втори с 57 точки, докато "железничарите" имаха актив от 54 точки. Именно поради това двата състава търсеха само трите точки.
Царско село - Локомотив Сф@@@
Домакините направиха четири промени от успеха с 3:1 над Марица в Пловдив, когато бяха запазени няколко титуляри. Павел Здравков, Георги Радев, Георги Нетов и Димитър Петков бяха заменени от Филип Димитров, Георги Хашев, Димитър Руйчев и Георги Минчев. Интересното е, че от дербито с Монтана (1:1) преди две седмици, Великов бе направил само една промяна. Димитър Петков бе заменен от Реян Даскалов.

Царско село - Локомотив Сф@@@Наставникът на гостите Младен Додич не можеше да разчита на своя капитан Александър Бранеков, който се контузи на загрявката при победата с 3:0 срещу Локомотив (Горна Оряховица), като започна на пейката. Сръбският специалист бе заложил на същите 11, които победиха състава на Александър Димитров преди седмица.

Голям интерес имаше около битката на спортен комплекс "Царско село". Селекционерът на Казахстан Станимир Стоилов, както и легендите на Левски Георги Иванов - Гонзо и Христо Йовов присъстваха на трибуните. Там беше и бившият национал Благой Георгиев, както още Пламен Гетов, Лъчезар Танев, Валентин Илиев, Стефан Грозданов, Чавдар Цветков, Игор Кулиш, Мартин Тошев, Георги Чиликов, Николай Митов, Велислав Вуцов, Костадин Ангелов - Лаптопа, Викторио Павлов, Любомир Симеонов и Божидар Лукарски, който е голям фен на "червено-черните", и др.
Въпреки напрежението през седмицата между агитката на "железничарите" и ръководството на домакините, проблеми нямаше. Десетки фенове на Локото гледаха срещата извън комплекса зад оградата на едната врата, а клетката за гостите беше пълна с 80 привърженици на гостите.
Царско село - Локомотив Сф@@@Реян Даскалов пробва два удара отдалеч, които не затрудниха Ефремов. В 16-ата минута съдията Ангел Ангелов можеше да изгони Георги Хашев, който удари умишлено с лакът без топка в главата Здравко Димитров, но това негово деяние остана незабелязано от рефера, който даде сигнал играта да продължи.
Удар на Том мина високо над гредата малко след това.
В 38-ата минута Антонио Георгиев имаше отлична възможност, но стреля високо над вратата на "червено-черните".
Най-добрата възможност на тима на Додич беше в 44-ата минута, когато Димитров проби отляво и стреля, но след рикошет в защитника на домакините, топката попадна в Цветков, който от 13 метра стреля над гредата.
Царско село - Локомотив Сф@@@ Втората част започна със скандална грешка на рефера Ангелов, който вместо да даде дузпа на Локомотив, изгони Димитров за симулация. Крилото беше спънат от Руйчев пред очите на съдията, но той беше категоричен, че нарушение няма и изгони футболиста на гостите в 50-ата минута.

Още при следващата атака на домакините Георги Минчев стреля добре с глава, но Ефремов изби. Хубав удар на Павел Петков в 57-ата минута срещна горната греда на Локомотив. В 58-ата минута Илия Димитров даде аванс на своя тим със своето 15-то попадение в шампионата. Деветката на гостите засече центриране на Том и от няколко метра и матира Филип Димитров.
Играчите на "царете" се хвърлиха в атака, но без да имат много идея как да пробият защитата на "железничарите". Димитров беше заменен от Александър Бранеков, докато Китан Василев влезе на мястото на Тейнур Марем. Така Локомотив започна да играе само на контраатака, а домакините с трима в защита. В 72-ата минута Хашев се опита да върне топката към своя вратар, но изведе Владислав Романов. Бързото крило надбяга съперник, преодоля Филип Димитров и вкара своя втори гол след завръщането си на "Надежда". Той се разписа преди седмица срещу Локо (ГО).
Седем минути преди края голмайсторът на Втора лига Диков вкара хубав гол от 17 метра, като върна интригата в мача. Попадението, което беше негово 23-то в сезона, още повече нажежи обстановката на терена. Том и Романов напуснаха, а Стоян Предев и Галин Ташев влязоха в игра.

Царско село - Локомотив Сф@@@Антонио Георгиев пропусна в 85-ата минута да изравни. В 87-ата минута вратарят на гостите спаси удар отблизо на Павел Петков. Последва сериозно меле между играчите на двата тима, като Петков бе изгонен с директен червен картон, а Виячки получи втори жълт и също беше пратен под душовете.
В продължението на мача Ефремов демонстрира отлична класа и донесе победата на Локомотив. Македонецът спаси със сетни усилия удар на Кацаров в 93-ата минута, а секунди след това отново се намеси решаващо.
Царско село - Локомотив Сф@@@Това беше всичко и феновете на гостите започнаха да празнуват, като дори счупиха оградата на клетката в гостуващия сектор.

Царско село - Локомотив Сф@@@До края на сезона "железничарите" приемат Созопол и гостуват на Ботев (Гълъбово), а Царско село гостува на Нефтохимик и приема Черноморец (Балчик).

Доскорошният лидер записа второ поражение пред своя публика. Царско село имаше десет победи и едно равенство в първите си 11 мача на свой терен през този сезон, след което тимът взе само една точка от преките си конкуренти в последните три домакинства. Първо отстъпиха с 1:2 от Ботев (Враца), завършиха 1:1 с Монтана, а сега отстъпиха с 1:2 и на Локо (София).
Интересното е, че "розовите" нямат победа от шест мача срещу конкурентите си за Първа лига. "Царете" имат две поражения от Ботев, както по едно равенство и по една загуба срещу "железничарите" и монтанци.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:2
0:1 Димитров (59)
0:2 Романов (72)
1:2 Диков (83)

ЦАРСКО СЕЛО (4-2-3-1): 12.Филип Димитров, 6. Марио Петков, 4. Тейнур Марем, 18. Георги Хашев, 11. Димитър Руйчев, 9. Антонио Георгиев, 17. Реян Даскалов, 14. Божидар Кацаров, 8. Павел Петков, 10. Георги Минчев, 9. Светослав Диков
Треньор: Веселин Великов

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 4-2-3-1: 92. Андрея Ефремов, 6. Владимир Семерджиев, 23. Емил Виячки, 15. Александър Горанов, 21. Христос Контохристос, 14. Иво Иванов, 88. Владислав Романов, 33. Том, 18. Николай Цветков, 20. Здравко Димитров, 9. Илия Димитров
Треньор: Младен Додич