Ботев (Враца) удари "царете" и завърза интригата във Втора лига (видео+галерия)

Отборът на Ботев (Враца) удари Царско село като гост и завърза интригата за първото място във Втора лига. Двубоят от 24-ия кръг на втория ешелон беше спечелен с 2:1 от врачани, които вече изостават само на една точка от лидера. Головете за победителите бяха дело на Йордан Апостолов (28) и Емил Стоев (40), докато Светослав Диков върна едно попадение в 87-ата минута.
Царско село - Ботев Враца@@@Поражението е второ поред за домакините, които останаха на върха в класирането с 50 точки, докато Ботев вече има 49 точки в шампионата. Третият Локомотив (София) пък има 47 точки, а смятаният от мнозина за най-добър отбор на Монтана е четвърти с 43 точки, като предстоят изключително интересни последни шест кръга на сезона.

Царско село - Ботев Враца@@@Голям интерес имаше около битката на спортен комплекс "Царско село". Легендите на Левски Наско Сираков, Иван Вуцов, Емил Велев, Александър Александров-Кривия, спортните директори на ЦСКА-София Стойчо Стоилов, на Локомотив (Пловдив) Чавдар Цветков, на Септември Кристиан Добрев, на Несебър Недялко Москов, селекционерът на България Петър Хубчев, треньорът на Септември Николай Митов, селекционерът на 19-годишните таланти на България Ангел Стойков, както Тити Папазов, Велислав Вуцов, бившите играчи на ЦСКА Светослав Петров, Валентин Илиев и Александър Тунчев, наблюдаваха срещата.
Бившият играч на Порто Педро Мендеш, който в момента работи като мениджър, а преди два дни гледа Левски-Лудогорец, също беше на трибуните.
Царско село - Ботев Враца@@@
Наставникът на домакините Веселин Великов заложи на същите 11, които започнаха при поражението от Лудогорец 2 с 2:3 преди седмица.

Треньорът на гостите Сашо Ангелов пък беше направил две промени от равенството 0:0 с Локомотив (Горна Оряховица). Петър Атанасов и Йордан Апостолов започнаха вместо Борислав Борислав и Иво Михайлов, но именно това решение беше в основата на първото попадение за врачани.
В 28-ата минута Атанасов подаде на Апостолов, който насочи топката в десния долен ъгъл на Филип Димитров. Голът беше първи за бившия халф на Етър.

Царско село - Ботев Враца@@@Преди това домакините стартираха по-силно, като опитаха да наложат натиск, но хубав удар от въздуха на Божидар Кацаров мина над гредата в 7-ата минута. Две минути по-късно Деян Иванов беше на път да си отбележи автогол с глава, а след това меле в наказателното поле на гостите беше предотвратено.

Царско село - Ботев Враца@@@Попадението разконцентрира играта на Царско село и вдъхна повече увереност на "зелените".
Левият защитник Атанас Фиданин направи страхотен пробив отляво, като преодоля трима противници и намери Емил Стоев, който обърна играта към Петър Атанасов, той продължи към връхлитащия Спас Георгиев, който центрира отлично, а непокритият Стоев матира Димитров с красиво воле в 40-ата минута. Така изненадващо Ботев поведе с два гола, а агитката на гостите избухна в радост.

През второто полувреме гостите разчитаха на контраатаки и продължиха да създават проблеми на домакините, докато бяха свежи. Тимът на Царско село обаче търсеше всячески да се върне в мача, като се хвърли още повече в атака, но не успяваше да създаде много чисти положения. Вратарят Христо Митов се намеси няколко пъти, но беше безпомощен в 87-ата минута, когато Светослав Диков намали.
Царско село - Ботев Враца@@@Голмайсторът на първенството беше точен с плътен удар от границата на наказателното поле, а попадението беше негово 19-то за сезона, като има предимство от шест гола пред преследвача си Илия Димитров.

Царско село - Ботев Враца@@@Играчите на Ботев бяха видимо по-изморени в края на мача, но въпреки добавеното време от пет минути успяха да спечелят битката.

Сега момчетата на Сашо Ангелов имат една причина повече, за да вярват в промоцията, тъй като постигнаха втори пореден успех над Царско село, след като през есента победиха с 1:0 на стадион "Христо Ботев".

Царско село - Ботев Враца@@@Лидерът записа първо поражение пред своя публика, досега Царско село имаше десет победи и едно равенство в първите си 11 мача на свой терен. Интересното е, че "розовите" имаха две загуби в първите 22 мача от първенството, а сега допуснаха две поредни, като пропиляха комфортна преднина пред своите преследвачи.

Играчите на Великов гостуват на Оборище (Панагюрище), а врачани пък приемат Созопол в следващия кръг.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:2
0:1 Апостолов (28)
0:2 Стоев (40)
1:2 Диков (87)