Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Ботев (Враца) спря серията на "царете" и поведе във Втора лига (видео)

Отборът на Ботев (Враца) спечели битката за първото място във Втора лига срещу Царско село. Тимът на Сашо Ангелов се наложи с 1:0 над "царете" в мач от 9-ия кръг на стадион "Христо Ботев". Единственото попадение реализира защитникът Кристиян Григоров в 74-ата минута с глава. Успехът е трети пореден за врачани, които вече са едноличен лидер в първенството с актив от 20 точки. Локомотив (София) остана на второ място с 19 точки, а играчите на Никола Спасов, за които поражението бе първо от 17 мача в първенството, са трети с 18 точки.

Юношата на Левски Николай Кръстев дебютира под рамката на вратата на домакините, като в 84-ата минута спаси резултата с отлично спасяване. Двубоят бе изключително равностоен, но в по-голямата част от мача, положенията липсваха. Отборите на Ангелов и Спасов се бореха за всяка топка, като това е основната причина за липсващите голови ситуации. Първата част гостите имаха възможност да открият след грешка на Петър Альошев.

Първото положение за второто полувреме отново бе за "розовите". Голмайсторът на шампионата Светослав Диков не успя да се възползва от добро подаване, като с удар от въздуха не насочи топката във вратата на Ботев.

В 74-ата минута Борислав Борисов се откъсна зад защитата, стреля от малък ъгъл, но Филип Димитров изби в ъглов удар. Вратарят обаче сбърка при центрирането от корнера, тъй като не разчете своето излизане, а снажният защитник Григоров се извиси над Мартин Димов, Георги Хашев и вратаря Димитров, като с глава прати топката в мрежата на столичани.

Интересното е, че попадението е второ за бившия защитник на Лудогорец и Спартак (Плевен) през сезона, след като на 11 септември донесе победата с 1:0 над Литекс в мач от 7-ия кръг на шампионата.

Никола Спасов пусна в игра Георги Минчев и Божидар Кацаров, за да търси изравняването. Преди това на терена се появи и Салас Окечукво. Гостите вдигнаха оборотите, като Окечукво стреля от добра позиция в аут, а в 84-ата минута Кръстев спря Кацаров пред гола. Резервата стреля отлично с глава, но младият вратар се разпъна и изби, а по този начин донесе и важната победа на Ботев.

Успехът бе първи за Сашо Ангелов срещу Спасов, а също така шести от началото на кампанията в първенството. Гостите, които също имат сериозна амбиция за Първа лига, напуснаха терена за първи път без точки от 18 март.

Тогава "царете" отстъпиха с 1:2 във визитата си на Несебър, а в следващите 18 срещи записаха 11 победи и шест равенства, преди да загубят на "Христо Ботев".

Следващия кръг лидерът гостува на Созопол, а Царско село приема Оборище (Панагюрище).

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦАРСКО СЕЛО 1:0
1:0 Григоров (74)