Шок на "Сан Сиро"! "Вещиците" отново опозориха Милан

Отборът на Милан направи феноменална издънка в Серия "А" на своя стадион "Сан Сиро". "Росонерите" се сгромолясаха срещу последния в калчото Беневенто, който постигна историческа първа победа за клуба далеч от дома. "Джалоросите" удариха с 1:0 миланския гранд пред невярващите му тифози. Единственото попадение беше дело на Пиетро Йемело в 29-ата минута, а освен това гостите играха в последните 10 минути с човек по-малко, тъй като голмайсторът на тима Шейх Диабате, който влезе като резерва, беше изгонен в 80-ата минута.

Милан - Беневенто@@@Загубата е сензационна, тъй като "вещиците" имаха досега едва една точка от 16 гостувания, нямаха мач без допуснат гол далеч от своя стадион, а головата им разлика беше 9:40. За втори път пълният дебютант в Серия "А" Беневенто шокира Милан и Дженаро Гатузо.

Както е известно, първата среща между гранда и новака завърши 2:2, след като вратарят на южняците Алберто Бриньоли изравни в 95-ата минута, а двубоят беше дебютен за треньора на "червено-черните". Тогава пък "джалоросите" спечелиха своята първа точка в елита на Италия, след като бяха записали 14 загуби в първите си 14 мача в Серия "А".

Шокиращият резултат продължи серията без победа на Милан. "Росонерите" вече шест поредни мача нямат успех, като последната победа в Серия "А" бе на 18 март срещу Киево (3:2). Поражението е второ през 2018 година за миланистите в първенството, които обаче спечелиха едва четири точки в последните шест мача, след като преди това записаха пет поредни победи, както и общо осем победи и две равенства в последните си 10 мача от калчото.

Домакините, които са видимо много изморени, излязоха в схема 4-4-2, като Андре Силва и Патрик Кутроне водеха атаката. Двамата бяха резерви при равенството 1:1 с Торино през седмицата, като освен тях Давиде Калабрия също бе титуляр. Тримата замениха Сусо, Никола Калинич и Иняцио Абате.
Джанлуиджи Донарума, Леонардо Бонучи, Кристиан Сапата, Рикардо Родригес, Лукас Билия, Франк Кесие, Джакомо Бонавентура и Фабио Борини, бяха останалите титуляри.

Милан - Беневенто@@@В 16-ата минута Родригес беше близо до това да си отбележи автогол. Бранителят върна топката назад към Донарума, който не беше под рамката на вратата и трябваше да се връща на спринт, след което на шпагат да избие топката от голлинията. Пиетро Йемело пък матира "росонерите" в 29-ата минута.
Нападателят беше точен, след като беше изведен зад защитата на "червено-черните", той бе на ръба на засадата и след това прати топката в мрежата. Реферът Маурицио Мариани използва ВАР, тъй като Леонардо Бонучи и компания искаха дузпа, но и след видео повторенията, попадението беше зачетено.
Милан - Беневенто@@@
Домакините натиснаха до края на първата част, но Патрик Кутроне пропусна най-добрата възможност. Бонавентура пробва няколко удара, но всичките в ръцете на Кристиaн Пуджони. Сусо влезе на терена в 49-ата минута, заменяйки Борини, но и това не даде резултат. Милан атакуваше без много идея, но най-вече без свежест, докато гостите атакуваха на контраатака, но пропуснаха да вкарат втори гол.

Милан - Беневенто@@@Гредата също бе първи помощник на Беневенто в 61-ата минута след удар на Кесие. Халфът стреля от границата на наказателното поле, топката се отби от горната греда и тупна пред голлинията, след което беше изчистена.

Милан - Беневенто@@@Голмайстор №1 на гостите Диабате, който вкара седем гола в първите си седем мача, влезе в 62-ата минута. Никола Калинич замени Силва, но отново и двамата разочароваха. Пуджони с невероятно спасяване запази резултата в 73-ата минута. Топката пристигна в Бонавентура, който стреля, защитник изби, а хърватинът не успя да нанесе решаващ удар, извършвайки фаул.

Милан - Беневенто@@@За втори жълт картон Диабате беше изгонен в 80-ата минута, но въпреки това Милан не успя да стигне дори до равенството. Стражът на южняците трябваше да се намеси още веднъж в 84-ата минута, отново спирайки пред гола Кутроне.

Въпреки продължението момчетата на Гатузо не успяха да се спасят от срамно поражение, като заслужено бяха изпратени с бурни освирквания от тифозите на клуба.

Милан остана с 54 точки на шест място, но сега рискува да изпусне последното място, даващо право на участие в Лига Европа, тъй като Аталанта (52) и Сампдория (51) имат мач по-малко.

Милан - Беневенто@@@Поражението беше десето за "росонерите", четвърто под ръководството на Гатузо, които имат допуснати цели 38 гола, а с отбелязаните 44 гола от 34 мача, е най-слабото нападение сред първите десет тима в класирането.

Сега предстои гостуване на Болоня, докато Беневенто вече има 17 точки, като остана на последното 20-то място и все още не е изпаднал в Серия "Б". Местата за спасение са на 12 точки, а до края на сезона остават точно четири кръга.

Милан - Беневенто@@@Историческият успех за "джалоросите" е общо пети в калчото, но първи при гостуване, като едва за трети път клубът, който има най-слабата защита в шампионата със 78 допуснати гола, не получи гол.
Досега единствено веронските Киево (1:0) и Верона (3:0), не бяха се разписвали при гостуването си на Беневенто. "Вещиците" пък се оказаха кошмар за Милан, като имат положителен баланс срещу седемкратните шампиони на Европа в Серия "А".