Португалец отново е герой за Милан

Отборът на Милан постигна много важна победа в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите. "Росонерите" спечелиха изключително драматичен мач с 3:2 над Киево на "Сан Сиро" от 29-ия кръг на Серия "А", след като губеха на почивката с 1:2. Хакан Чалханоглу даде аванс на домакините в 10-ата минута, но само в рамките на една минута гостите стигнаха до пълен обрат. Първо Мариуш Степински изравни в 33-ата минута, а минута по-късно Роберто Инглезе със страхотен гол даде аванс на "летящите магаренца".

Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@През второто полувреме "червено-черните" натиснаха и накрая стигнаха до заслужен успех. Патрик Кутроне изравни в 53-ата минута. Попадението първо беше отменено заради засада, но след помощта на ВАР беше зачетено, тъй като нападателят беше покрит от защитата на тима от Верона. Резервата Андре Силва се превърна в герой за втори пореден мач от калчото, след като донесе пълен обрат и победата в 83-ата минута. Португалецът, който нямаше гол първите си 16 мача на Апенините, се разписва във втори пореден мач. Както е известно, преди седмицата "росонерите" победиха с 1:0 в Дженоа, а той отбеляза дебютното си попадение в 94-ата минута.

В даденото продължение Франк Кесие изпусна дузпа, която беше спасена от Стефано Сорентино. Наказателният удар беше отсъден с помощта на ВАР, което не се прие добре от щаба на гостите.

Момчетата на Дженаро Гатузо, които отпаднаха през седмицата от Арсенал в Лига Европа, продължиха положителната си серия в шампионата под негово ръководство. Успехът е пети поред за Милан, който има вече 50 точки, като заема шеста позиция. Киево остана на 17-то място с 25 точки.

Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@Треньорът на "червено-черните" искаше пълна концентрация и задължителни три точки преди паузата. Именно поради това извади Никола Калинич от групата, след като хърватинът не тренирал на пълни обороти, когато разбрал, че отново ще е резерва на Кутроне.

Алесио Романьоли, който получи травма на "Емиратс", остана на трибуните, а вместо него игра Кристиан Сапата. Фабио Борини отново беше десен защитник, докато Джакомо Бонавентура и Лукас Билия бяха върнати в стартовия състав, след като бяха на пейката в Лондон.

Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@Още в 10-ата минута Чалханоглу отбеляза своя трети гол в първенството и общо пети за клуба, но първи на "Сан Сиро". Той се възползва от пробив на Кесие, който проби отдясно и го намери пред празната врата. Двубоят вървеше спокойно, като положения пред двете врати липсваха, но изведнъж Киево стигна до обрат. Първо Емануеле Джакерини преодоля Борини и намери Степински, който изравни от няколко метра в 33-ата минута. Това бе първи гол във вратата на Донарума в Серия "А" от 409 минути.
Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@При следващата атака Роберто Инглезе отбеляза деветото си попадение в тази кампания. Нападателят вкара много красив гол в горния ляв ъгъл на Джанлуиджи Донарума, който остана безпомощен след изтрела на голмайстора от 18 метра.

Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@Още преди почивката удар на Кутроне мина покрай лявата греда, а изстрел на Сусо пък излезе встрани от дясната греда.

Втората част започна със силен дъжд и натиск на Милан. В 53-ата минута Билия стреля силно, Сорентино изби в краката на Кутроне, който моментално прати топката в мрежата. Първоначалното голът беше отменен поради засада, но след ВАР беше зачетен, което още повече мотивира домакините да вярват в пълен обрат. Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@Още в 57-ата минута нападателя можеше да вкара и осми гол в Серия "А", но пропусна. Андре Силва се появи на терена, но и португалецът пропусна с глава.

Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@Все пак в 83-ата минута деветката на домакините взриви трибуните. Чалханоглу центрира от корнер, топката рикошира в Кутроне, като попадна в Силва, който от няколко метра прати топката в мрежата за 3:2.

Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@Минутите преди края домакините пропуснаха да вкарат и четвърти гол. Другата резерва Матео Мусакио намери Чалханоглу, който стреля, а Ненад Томович изби в корнер, след като топката рикошира в ръката му. Андре Силва носи драматичен успех на Милан над Киево@@@С помощта на ВАР Маурицио Мариани даде дузпа, която Кесие изпусна. Халфът стреля лошо и Сорентино спаси.

Въпреки това трите точки бяха за "росонерите", които продължават да мечтаят за класиране в Шампионската лига.

След паузата "червено-черните" гостуват на Ювентус.