Невероятно! Вратарят на Беневенто вкара гол в 95-ата минута и съсипа дебюта на Гатузо! (видео + галерия)

Отборите на Беневенто и Милан завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 15-ия кръг на Серия "А". Това бе официален дебют на новия треньор на "росонерите" Дженаро Гатузо начело на тима. "Рино" Гатузо бе назначен преди дни на мястото на освободения Винченцо Монтела. Милан бе на броени секунди от победата, но получи гол в петата минута на добавеното време. Попадението донесе първа точка на Беневенто в италианския елит в историята на клуба, но по-интересното беше, че негов автор стана вратарят на новаците - Алберто Бриньоли. Стражът реши да подкрепи съотборниците си в наказателното поле на Милан и след центриране отляво успя да отправи великолепен удар с глава, на който колегата му Джанлуиджи Донарума нямаше отговор - 2:2. Преди това Джакомо Бонавентура (38) и Никола Калинич (57) бяха точни за Милан, а Георге Пушкаш (50) отбеляза първия гол за Беневенто.

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА ТУК!

Бриньоли е първият вратар, който вкарва гол в Серия "А" след Масимо Таиби (Реджина) през 2001 година. Друга любопитна подробност, свързана с Бриньоли е фактът, че той е собственост на Ювентус и играе в Беневето под наем от "Старата госпожа".

Милан игра от 75-ата минута с човек по-малко, тъй като червен картон четвърт час преди края получи централният бранител Алесио Романьоли.

Вратар шокира Милан с гол в 95-ата минута@@@

"Червено-черните" са седми в класирането с 21 точки, докато положението на последния в подреждането Беневенто остава все така плачевно, но поне тимът вече може да се "похвали" с първа точка в Серия "А" след 14 поредни поражения.

Гатузо беше заложил в първия си мач начело на Милан на формация 3-4-3 с Джакомо Бонавентура, Никола Калинич и Сусо в атака, а домакините излязоха на терена в схема 4-3-3.

В 4-ата минута Джакомо Бонавентура стреля над вратата с глава от добра позиция, а в 10-ата минута отново той застраши вратата на Алберто Бриньоли, но пак не намери целта.
Груба грешка на защитника на Беневенто Гаетано Летиция в 11-ата минута едва не доведе до гол във вратата на домакините. Летиция върна лошо топката към вратаря Бриньоли, подарявайки я на Никола Калинич, но хърватският нападател не успя да преодолее стража на Беневенто. Секунди след това топката се озова в Сусо, но неговият шут бе спасен от Бриньоли.
В 21-ата минута и домакините сътвориха нещо интересно пред вратата на Джанлуиджи Донарума, като Виторио Париджини стреля опасно по земя, но топката мина встрани от левия страничен стълб на младия страж на гостите.
45 Вратар шокира Милан с гол в 95-ата минута
В 32-ата минута домакините пропуснаха златен шанс да изненадат “росонерите” и да поведат в резултата. Марко Д’Алесандро догони излизаща в тъч топка на десния фланг и центрира отлично, като сложи кълбото на главата на Париджини, който обаче не уцели вратата на Донарума.
Милан все пак излезе напред в резултата в 38-ата минута. След доста сериозно разбъркване пред вратата на Бриньоли Бонавентура успя с глава да насочи топката в мрежата.
Пет минути след почивката Беневенто изравни резултата. Летиция стреля от въздуха, Донарума изби, но топката попадна в Георге Пушкаш и румънският нападател, който е юноша на Интер, я изпрати в мрежата.
Гостите от Милано обаче бързо върнаха преднината си от един гол в резултата. В 57-ата минута Бонавентура центрира и Калинич с глава заби топката във вратата на Беневенто.
В 70-ата минута футболист на Беневенто стреля силно от добра позиция, но право в Донарума, който се намеси стабилно.
В 75-ата минута “червено-черните” останаха с 10 души на терена. Защитникът Алесио Романьоли извърши нарушение срещу играч на Беневенто, за което получи втори жълт, съответно червен картон.
Шест минути преди края появилият се току-що на терена за Беневенто Масимо Кода стреля опасно извън наказателното поле, но топката профуча над напречната греда.
По всичко изглеждаше, че тимът на Роберто Де Дзерби все пак ще запише 15-ата си загуба през сезона в Серия “А”, но в петата минута на добавеното време стражът Андреа Бриньоли с глава изненада Донарума и целия отбор на Милан, спасявайки тима си от загубата с историческия за клуба гол.