Левски и Черната сила си го изкараха на австрийци (видео)

Ядосаният тим на Левски си го изкара на австрийския Волфсбергер във втората си проверка в Малта. Съставът на Делио Роси, който загуби с 0:3 първата си контрола от малтийския шампиони Хибърниънс, разби с 3:0 деветия в Австрия. Пред погледа на собственика Спас Русев играчите на "сините" напълно надиграха своя противник, който е доста по-напред в подготовката, тъй като след 10 дни стартират мачовете в Бундеслигата. Головете отбелязаха Антонио Вутов (65) и Жуниор Мапуку (71, 74), които в рамките на няколко минути пратиха три пъти топката в мрежата на Волфсбергер. Двубоят бе втора проверка на "сините", която се проведе на стадиона на местния шампион Хибърниънс.

Наставникът на 26-кратните шампиони Делио Роси заложи отново на схема 4-3-3. Интересното е, че двете зимни попълнения Станислав Костов и Аймен Белаид бяха титуляри. Първият води атаката, докато вторият си партнира в центъра на отбраната с Давид Яблонски. Италианският специалист направи три промени от поражението преди няколко дни. Звездите Габриел Обертан и Жорди Гомес, както и Белаид, бяха на терена от първата минута. Бившият играч на Манчестър Юнайтед игра ляво крило, след като през есента играеше зад нападателя или като втори нападател. Той пропусна първата среща поради леки болки в бедрото.

Собственикът на родния гранд Спас Русев наблюдава мача, след като пристигна от България в лагера на тима за два дни.

Тимът на Левски игра с резервния си жълт екип, като от първата минута стоеше по-добре на терена. В началото на мача вратарят Кофлер удари лошо Костов, който имаше нужда от лекарска помощ, но след това продължи срещата.

Пред Аймен Белаид се откри първата възможност, след което Роман Прохазка също пропусна, а след него и Яблонски стреля високо. Обертан пробва несполучлив изстрел, който излезе в аут.

В 36-ата минута Обертан стреля много лошо от добра позиция, след като бе намерен от Иван Горанов.

На почивката Роси направи шест промени. Николай Кръстев, Холмар Ейолфсон, Нелуц Рошу, Антоно Вутов, Жуниор Мапуку и Сержиу Буш замениха Митрев, Яблонски, Гомес, Обертан, Кабрал и Костов.

Румънецът Буш стреля опасно в 47-ата минута, но резервният вратар Залингер спаси. Минута по-късно вратарят парира и удар на Вутов. Буш пропусна да даде аванс на Левски в 49-ата минута. Деветката излезе зад защитата, като прехвърли слабо стража, но бранител изчисти топката на два метра от голлинията.

Капитанът след почивката Прохазка стреля силно в 51-ата минута. Мапуку пропиля страхотен шанс в 57-ата минута. Нападателят остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Далеч по-добрата игра на "сините" даде резултат в 65-ата минута, когато Вутов, който игра дясно крило, откри резултата. Техничарят получи извеждащо подаване от Буш зад централните бранители на съперника и с шут от границата на наказателното поле вкара в горния ляв ъгъл на австрийската врата. Това бе първото попадение за столичани през 2018 година.

Само шест минути по-късно Левски нанесе втори удар. Това стори другата резерва Жуниор Мапуку, който пък играеше на лявото крило. Бившият играч на Берое се пребори с бранител на Волфсбергер и пусна технично топката покрай вратаря за 2:0. Отново головото подаване бе на Буш. Черната сила не спря дотук. В 75-ата минута отне топката около центъра на терена, преодоля трима бранители на австрийците и след изстрел с десния крак вкара в близкия ъгъл на вратаря за крайното 3:0. Младокът Ивайло Найденов се размина с първи гол за клуба, след като вратарят на австрийците изби със сетни усилия.

Въпреки това играчите на Роси победиха напълно заслужено, което доведе до усмивки в щаба, а също така и на лицето на Русев, който изгледа мача в компанията на Асен Букарев.

След този двубой играчите на Делио Роси ще имат тридневна почивка, след което ще подновят тренировките в Малта. Следващата контрола на Левски е на 29 януари срещу малтийците от Флориана, която ще се играе на националния стадион "Та'Али" от 17:30 часа.

ЛЕВСКИ - ВОЛФСБЕРГЕР 3:0
1:0 Вутов (65)
2:0 Мапуку (71)
3:0 Мапуку (75)