Ботев (Пловдив) се измъкна в невероятен трилър със седем гола в София (видео)

Носителят на Купата
на България Ботев (Пловдив) продължава защитата на трофея, след като се измъкна в невероятен трилър срещу Царско село на стадион "Славия". "Канарчетата" спечелиха с 4:3 след продължения срещу тима от Втора лига, като победното попадение на Стивън Петков дойде в 115-ата минута на двубоя и класира тима на четвъртфинал.
Преди това Йордан Минев даде аванс на пловдивчани в 31-ата минута. Георги Минчев изравни в 33-ата минута, а Реян Даскалов донесе пълен обрат в 56-ата минута. Хубав гол на Виана в 91-ата минута вкара срещата в продължения. Те започнаха с гол на Светослав Диков в 92-ата минута, но Виана в 98-ата минута и Петков в 115-ата минута измъкнаха Ботев от провал в първия 1/8-финал от турнира през този сезон.
85 Царско село - Ботев Пд 3:4
Още в 70-ата секунда Виана бе близо до гол, но Павел Здравков спаси. В 11-ата минута Лазар Марин стреля лошо от добра позиция. Виана пропусна още една отлична възможност в 16-ата минута, изстрел от фаул минута по-късно не затрудни Кайзер. Юсеин с глава се размина с попадението в 24-ата минута, след което Кайзер трябваше да избива изстрел на Петков. В 28-ата минута Здравков сбърка, но след това парира удара на Виана. Все пак в 31-ата минута Ботев излезе заслужено напред, а точен беше Йордан Минев. Ветеранът се възползва от подаване на Тодор Неделев, който проби отдясно и намери връхлитащия бранител. Това бе негов първи гол за клуба от пролетта на 2011 година, когато Ботев беше в Югоизточната "В" група.
Две минути по-късно Георги Минчев изравни с глава. Нападателят засече отлично центриране на Божидар Кацаров и от три метра не остави шансове на гостуващия вратар.
Малко след това Терзиев и Минчев си сблъскаха главите, като играчът на домакините трябваше да получи лекарска помощ и продължи двубоя с превързана глава. Голът стресна "канарчетата", а футболистите на Никола Спасов пропиляха две добри контраатаки в минутите до края на първата част.
На почивката в игра за Ботев влезе Крум Стоянов, който замени Ндонгала. Тодор Неделев стреля опасно в 53-ата минута, но Здравков изби в ъглов удар.
В 62-ата минута "царете" стигнаха до пълен обрат. Реян Даскалов се възползва от центриране от фаул и с плътен изстрел вкара за 2:1 от няколко метра.
Голмайсторът на Царско село Светослав Диков, който бе на пейката, влезе на терена, за да се радва със своите колеги, а това му костваше жълт картон. Този картон обаче го вади от мача за първенство с Локомотив (София) този уикенд, което вбеси Спасов. Треньорът умишлено го бе запазил за мача с "железничарите", но след това го пусна на мястото на Минчев. Капитанът Лъчезар Балтанов и Стивън Петков влязоха за гостите, а това даде резултат.
В минутите до края възможностите пред вратата на Царско село се редяха една след друга. Националът Тодор Неделев пробва два удара, но Здравков без проблем улови. Страхотна възможност бе пропусната от Ботев в 77-ата минута. Терзиев засече с глава центриране на Неделев, но Здравков изби, Балтанов стреля при добавката, а Стивън Петков игра с глава, но Карабельов спаси от голлинията. Лазар Марин пропусна две възможности, а веднъж и Георги Радев изби с ръка удар на левия защитник. Реферът обаче не отсъди дузпа.
В 82-ата минута Балтанов удари горната греда с глава след центриране на Минев. Неделев пропусна сам срещу Здравков в 89-ата минута, а въпреки усилията си, Ботев усещаше провал. Бразилският голмайстор Виана, който се намира във фантастична форма, обаче изравни в 91-ата минута с хубав изстрел от около 20 метра.
В оставащото продължение на редовното време Здравков отново трябваше да показва своя рефлекс, като прати срещата в две продължения по 15 минути.
Още във втората минута на първото от тях голаджията Диков върна преднината на "розовите". Таранът отбеляза много красив гол в 92-ата минута, когато финтира Терзиев, а след това със страхотен изстрел от 17 метра прати топката в горния десен ъгъл на Кайзер.
Удар с глава на Даскалов в 95-ата минута мина покрай вратата на "жълто-черните", които стигнаха до ново равенство в 98-ата минута. Неделев изведе Петков, който финтира бранител, а след това подаде на Виана и бразилецът изравни с глава. Интересното е, че той вкара за втори път през тази есен две попадения на стадион "Славия" в един мач.
Първият път бе при победата с 3:2
над Славия в сблъсък от втория кръг на Първа лига.
В 102-ата минута Балтанов бе спрян от Здравков. Следващите минути бяха равностойни, но в 115-ата минута Стивън Петков вкара четвърти гол във вратата на Царско село. Той засече с глава центриране от фаул, като направи Ботев (Пловдив) четвъртфиналист в турнира.
Тимът на Николай Киров не бе допускал три гола във своята врата
в един мач от турнира за Купата на България от 21 септември 2016 година, когато победиха с 6:3
Пирин (Гоце Делчев). Това се случи в гостуване от 1/16-финалите на миналия сезон.
"Царете" пък се разминаха с исторически триумф и първо класиране на четвъртфинал в надпреварата.
Миналият сезон отборът отстъпи с 0:2
от Левски в 1/16-финал, а тази година секунди разделиха от класиране сред 8-те най-добри.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:4 (2:2 в редовното време)
0:1 Минев (31)
1:1 Минчев (33)
2:1 Даскалов (62)
2:2 Виана (90+1)
3:2 Диков (92)
3:3 Виана (98)
3:4 Петков (115)