Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Завръщането на Славия вкъщи приключи с "жълтo-черна" радост (видео)

Ботев (Пловдив) записа първа победа в новия шампионат на Първа лига. “Канарчетата” се наложиха с 3:2 при визитата си на Славия в мач от втория кръг на първенството. Срещата се игра на стадиона в квартал “Овча Купел”, след като през миналия сезон “белите” домакинстваха на националния стадион "Васил Левски. Играчите на Златомир Загорчич обаче не успяха да зарадват феновете при завръщането им вкъщи и трябваше да се примирят с поражението.

Двубоят бе изпъстрен с множество атаки и положения пред двете врати. Ботев поведе с две попадения, но Славия успя да се върне в мача. В крайна сметка обаче пловдивчани съумяха да се поздравят с крайния успех.

Славия - Ботев(Пловдив)

Резултатът бе открит от гостите в 13-ата минута. Тогава Фелипе Бризола намери Цветомир Панов по десния фланг и той подаде по земя на Фернандо Виана, който бе оставен непокрит, за да вкара от непосредствена близост. В 40-ата минута "канарчетата" удвоиха. Тодор Неделев разсече защитата на "белите" и изведе Виана на чиста позиция, който без да се бави направи 2:0. Само три минути по-късно обаче Славия се върна в мача. Владислав Узунов отбеляза много красив гол с мощен шут извън наказателното поле.

В началото на втората част домакините се активизираха и в 59-ата минута стигнаха до изравняване. Иван Минчев напредна към наказателното поле и стреля. Ударът му рикошира в крак на бранител и не остави шансове на Кайзер. Последваха атаки и към двете врати в търсене на трите точки от страна на двата тима. В крайна сметка Ботев се оказа по-съобразителен и в 78-ата минута при едно центриране на Неделев резервата Лъчезар Балтанов с удар с глава донесе успеха на "канарчетата".

Така Ботев се реваншира за грешната си стъпка в първия кръг, когато загуби с 0:1 при домакинството си на Пирин. Славия пък остава с една точка след равенството с ЦСКА-София в първия ден на шампионата.