Кошмарът за Милан продължава

Италианският гранд Милан отново разочарова своите тифози, а бъдещето на треньора Винченцо Монтела е все по-мрачно. "Росонерите" във втори пореден мач завършиха 0:0 на "Сан Сиро", след като не успяха да победят Дженоа с Андрей Гълъбинов, който игра до 52-ата минута. Капитанът на "червено-черните" Леонардо Бонучи демонстрира, че се намира в най-лошия момент от своята кариера. Той остави съотборниците си с човек по-малко още в 25-ата минута, когато бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

Милан се дъни с Дженоа, Бонучи червен картон@@@Това още повече затрудни домакините, които имаха спешна нужда от успех, тъй като бяха в серия от три поредни поражения в първенството - 0:2 от Сампдория, 0:2 от Рома и 2:3 от Интер. Освен това през седмицата стъпиха накриво пред своите тифози срещу АЕК (0:0), които ги изпратиха с освирквания. Днес такива получи най-вече нападателя Никола Калинич, когато бе заменен в 84-ата минута от Патрик Кутроне.

Милан се дъни с Дженоа, Бонучи червен картон@@@Ръководството на Милан искаше задължителни три точки от Монтела, а той заложи на 3-4-2-1. Пред Джанлуиджи Донарума в защита действаха Кристиан Сапата, Бонучи и Рикардо Родригес, докато Франк Кесие, Лукас Билия, Фабио Борини и Джакомо Бонавентура бяха халфовете, докато Сусо и Хакан Чалханоглу действаха зад Никола Калинич.

Иван Юрич пък заложи на Андрей Гълъбинов и Адел Таарабт, които бяха в основата на първия успех за сезона преди седмица срещу Каляри с 3:1. "Росонерите" започнаха по-активно, като в първите шест минути стреляха три пъти към вратата на Матия Перин. Гълъбинов имаше една възможност, но защитник парира неговия изстрел.

Милан се дъни с Дженоа, Бонучи червен картон@@@В 25-ата минута капитанът на домакините Леонардо Бонучи бе изгонен с директен червен картон. Бранителят удари с лакът Алеандро Роси в наказателното поле на гостите. Реферът Пиеро Джакомели използва ВАР (Видео асистент рефер), след което прати италианския национал под душовете за шок на тифозите по трибуните и най-вече на Монтела и шефовете му.
Картонът ще го извади от срещите с Киево и Ювентус през следващата седмица.

До края на първата част положения липсваха. Милан въпреки това търсеше победата, но без да създава чисти положения, а Таарабт имаше възможност с глава.

Гълъбинов остана на терена до 52-ата минута. Тогава Джанлука Лападула го замени, а бившите му тифози го посрещнаха с аплодисменти. Лазович пък влезе на мястото на Роси.

Милан се дъни с Дженоа, Бонучи червен картон@@@По-опасните възможности бяха пред Донарума, но без вратарят да прави сериозни спасявания. В 75-ата минута Сусо, който бе най-активен от своите, центрира, но Калинич от няколко метра пропусна. Пет минути по-късно испанецът намери и Фабио Борини, който тичаше за двама, но нападателят стреля лошо и пропусна.

Милан се дъни с Дженоа, Бонучи червен картон@@@Лападула пък тръгна от центъра сам срещу Донарума, но Сапата го настигна и изби, а след това в 84-ата минута Таарабт бе на крачка да матира бившия си тим. Въпреки финалния натиск Милан не успя да стигне до трите точки, като има едва една спечелена точка в последните четири мача от Серия "А". Три от тях пък бяха на "Сан Сиро", а в последните си четири мача в Милан играчите на Монтела се разписаха единствено във вратата на Интер, но въпреки това паднаха. Те отстъпиха с 0:2 от Рома, а с АЕК (0:0) и Дженоа (0:0)  завършиха наравно, което бяха първите равенства на тима през тази кампания, както в първенството, така и в Лига Европа.

Милан се дъни с Дженоа, Бонучи червен картон@@@Милан се свлече на 11-то място с 13 точки, докато Дженоа остана с 6 точки.