Милан се дъни, освиркват играчите на "Сан Сиро"

Отборът на Милан прекъсна победната си серия в Лига Европа. "Росонерите" не успяха да се разпишат за първи път през този сезон в турнира, като завършиха 0:0 с АЕК (Атина) на стадион "Сан Сиро". Миланският гранд отново разочарова своите тифози, след като записа три поредни загуби в Серия "А". Италианците бяха в серия от шест поредни победи в надпреварата, в които бяха отбелязали 18 попадения.

В герой за гостите се превърна вратарят
Гианис Анестис, който през второто полувреме спаси тима си от гол в няколко ситуации. Преди почивката той нямаше никаква работа, тъй като домакините изиграха поредна слаба първа част.

Въпреки равенството, "червено-черните" останаха на върха в група "Д" с актив от 7 точки. АЕК вече има пет точки, докато Риека след победата с 3:1 над Аустрия (Виена) в Австрия, записа първите си три точки.

Наставникът на италианците Винченцо Монтела бе направил четири промени от дербито с Интер, което тимът му загуби с 2:3. Лукас Билия, Франк Кесие, Фабио Борини и Алесио Романьоли бяха заменени от Давиде Калабрия, Хакан Чалханоолу, Патрик Кутроне и Мануел Локатели.
Милан - АЕК@@@Още в 8-ата минута гол на Патрик Кутроне бе отменен поради засада. Домакините имаха проблеми да пробият защитата на гърците през първите 45 минути, а в 29-ата минута след грешка на Матео Мусакио, Джанлуиджи Донарума бе близо да си вкара автогол.

Втората част стартира с опасност за гостите, но Лопес стреля високо с глава в 51-ата минута. Играчите на Монтела започнаха да увеличават натиска, като първо силен изстрел на Локатели бе избит в 54-ата минута от Анестис.

Милан - АЕК@@@Андре Силва с глава не уцели вратата при центрирането от ъглов удар, а Чалханоолу пропусна в 57-ата минута. Никола Калинич се появи на мястото на Силва, но в следващите минути Анестис заслужи званието играч на мача. Стражът първо парира удар от фаул на Чалханоолу, след което спря Кутроне, който излезе сам срещу него в 70-ата минута, а десет минути след това стори същото и срещу Сусо, чийто удар от няколко метра бе париран с дясната ръка.

Милан - АЕК@@@Резервата на АЕК Анастасиос Бакасетас нанесе силен удар от фаул, който Донарума изби, а в 90-ата минута отново Анестис спаси. Той запази вратата си суха след остро центриране от фаул на Чалханоолу, което бе засечено с глава от капитана Леонардо Бонучи.

Милан - АЕК@@@Така 26-годишният вратар отговори на гръцките медии за критиките към него, след като в местното първенство допусна колебания напоследък. В последните секунди на петминутното продължение гостите имаха добрата атака, но все пак срещата завърши 0:0, а тифозите на "Сан Сиро" освиркаха играчите на тима.

Милан - АЕКРавенството бе второ между двата клуба в Европа, като в досегашните четири мача, "росонерите" имаха две победи, едно равенство и една загуба, но всичките срещи досега бяха на ниво Шампионска лига.

Италианският гранд имаше серия от четири поредни победи от четири домакинства срещу гръцки тимове в евротурнирите, като винаги бяха отбелязвали минимум две попадения.

Този път това не се случи, като ситуацията около Винченцо Монтела става все по-сложна. Треньорът записа една победа в последните пет мача, която дойде в 96-ата минута срещу Риека (3:2), въпреки преднината от два гола на "Сан Сиро", а също така и три загуби - 0:2 от Сампдория, 0:2 от Рома и 2:3 от Интер. В последните три домакинства във всички турнири Милан няма победа, а клубът похарчи над 200 милиона евро за селекция. Осем кръга след старта на калчото пък "росонерите" изостават на 12 точки от първото място, на седем от четвъртото място, а в класирането заема 10-то място.

След две седмици АЕК и Милан се срещат в битка за първото място в групата на Олимпийския стадион в Атина.